Спеціальні потреби

Ющенко просить ОБСЄ збільшити кількість спостерігачів


Президент Віктор Ющенко звернувся до ОБСЄ з проханням збільшити чисельність членів місії організації зі спостереження за президентськими виборами в Україні. З такою пропозицією він звернувся до голови Місії ОБСЄ посла Гайді Таліавіні.

«Україна зацікавлена в цивілізованому перебігу політичної боротьби та неупереджених оцінках виборчого процесу провідними демократичними інституціями Європи», – сказав Ющенко.

Під час зустрічі з послом Ющенко вказав на недосконале виборче законодавство. Найбільшу стурбованість у нього викликають зміни до процедур голосування виборчих комісій, які можуть призвести до зловживань; можливість внесення змін до списку виборців напередодні та в день голосування та інші.

Глава держави сказав, що наполягає на тому, аби Верховна Рада якнайшвидше привела законодавчі акти щодо виборів Президента України у відповідність з Конституцією України та рішенням КС, враховуючи зауваження, викладені у відповідному спільному висновку ОБСЄ та Венеціанської Комісії.

З початку грудня в Україні працюють 60 довгострокових спостерігачів ОБСЄ і ближче до дня виборів до них приєднаються ще 600 спостерігачів.

Ще одна форма забезпечення прозорості та демократичності виборчого процесу – опитування на виході з дільниць. Традиційно ця методика довела свою ефективність в Україні, адже в ході останніх кампаній дані провідних фірм співпали з реальним результатом виборів.

Нині вісім кандидатів у президенти, так званого другого ешелону, попередньо вже готові профінансувати єдиний екзит-пол, який має провести КМІС разом з центром Разумкова. Про це повідомив кандидат у президенти Анатолій Гриценко. За його словами, ідею підтримують сім кандидатів на пост президента: Інна Богословська, Михайло Бродський, Сергій Ратушняк, Людмила Супрун, Сергій Тігіпко, Олег Тягнибок та Арсеній Яценюк.

«Проведення екзит-полу – це важливий етап контролю достовірності результатів волевиявлення громадян. Вже о 20-й годині, одразу після закриття виборчих дільниць, провідні соціологічні служби країни зможуть оприлюднити результати екзит-полу», – сказав він.

На думку кандидата, це буде «сильним стримуючим фактором для тих, хто виношує плани адміністративного впливу на процес підрахунку голосів».

За даними «Голосу Америки», організатори екзит-полу – Фонд Демократичні ініціативи – у середу має оголосити про створення наглядової ради за проведенням екзит-полу, кошти на проведення якого залучатимуть як від кандидатів, так і від представників бізнесу та громадськості.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG