Спеціальні потреби

У Києві присягу склали чергові добровольці ‘Корпусу миру’


Сьогодні у Києві новопризначений посол Сполучених Штатів Джон Теффт прийняв присягу у понад ста добровольців «Корпусу Миру». Ця організація фінансуєтсья американським урядом і здійснює гуманітарні проекти в понад ста країнах світу. Місія в Україні за останні роки стала найчисленнішою.«Я клянуся сумлінно і вірно виконувати настанови добровольця Корпусу Миру з людьми України в партнерстві, дружбі та мирі. Нехай допоможе мені Господь!» - такими словами волентери розпочинають свою службу в Україні.

Їх - сто тринадцять. Всі вони покинули свої родини в Сполучених Штатах і поїхали на два роки в чужу країну, щоб стати добровольцями «Корпусу миру. Під час перебування за кордоном волонтери живуть у сім`ях звичайних людей, які зголосилися їх прийняти, і отримують невелику стипендію.

Ейдан Ренаґен зі штату Нью-Йорк каже, що майже всі в його родині пройшли через волонтерство. Тому він знає, які складнощі його чекають. До приїзду в Київ він про Україну майже нічого не знав. Нині вже майже три місяці вивчає українську у Кагарлику. Каже, що поки що не розчарований.

«Всі в Кагарлику на Київщині були до мене такими приязними. Ось бачите на мені шарф – це одна місцева бабуся, коли побачила що в мене немає шарфу, зв`язала мені за ніч перед самим відїздом. Тому мені, сподіваюся, не буде холодно цієї зими».

Ейдан викладатиме англійску мову у технікумі на Волині. Відразу після присяги добровольці роз`їдуться по всіх областях України. Для новопризначеного посла США в Україні Джона Теффта – це практично була перша публічна поява після вступу на посаду.

«Я гордий за цих добровольців. І не тільки тому, що я посол. Як американець я пишаюся їхнім духом, прагненням допомогти. Мені приємно, що наші громадяни готові покинути свої родини на два роки, щоб тут в іншій країні знайти нових друзів і допомогти їм».

У Посольстві зазначають, що Корпус миру в Україні – вже тривалий час залишається найчисельнішою місією серед усіх держав світу. Через неї пройшли вже понад дві тисячі добровольців.


Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG