Спеціальні потреби

Україна сподівається відновити співпрацю з МВФ


Український уряд сподівається відновити співпрацю з Міжнародним валютним фондом. До Вашингтона на переговори з МВФ вирушила офіційна делегація. Переконувати Фонд надати Україні черговий транш будуть керівники Міністерства фінансів. Як повідомляє відомство, в.о. міністра фінансів Ігор Уманський та заступник міністра Анатолій Мярковський обговорять можливість перегляду умов співпраці за програмою stand-by та бюджетної політики уряду. В Кабміні заявляють про ймовірність отримання грошей від Фонду до кінця року.

Урядовці кажуть, що головна умова надання МВФ четвертого траншу кредиту – ухвалення реалістичного бюджету на наступний рік. Мовляв, експерти фонду вимагають обмежити щедрість, з якою урядовці планують роздавати гроші – зарплати бюджетникам мають зростати лише у розмірі інфляції, тобто не більше, ніж на 10 відсотків за рік. Ще одна вимога – скорочення дефіциту бюджету у два рази порівняно із попередньо затвердженими показниками.

Тим часом зростає ймовірність, що в перші місяці нового року країна житиме взагалі без будь-якого бюджету. Проурядові політики кажуть, що державний кошторис став заручником політичних інтриг у Верховній раді і його ухвалення блокує Партія регіонів.

Парламент досі не подав своє бачення документа. Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко пояснює зволікання законодавців виборчою кампанією: «Сьогодні конкуренція між кандидатами в президенти просто не дозволяє концентрувати необхідну кількість голосів в парламенті для ухвалення бюджету».

В Кабміні обіцяють докласти зусиль, щоб кошторис країни побачив світ до кінця року, хоча не виключають, що це станеться аж після президентських виборів.

Бюджетну політику уряду знову розкритикував і президент Віктор Ющенко. Главі держави не подобається, що попри вимогу закону, держкошторис країни досі не ухвалений. Це ставить під загрозу фінансування соціальних видатків, зазначають у секретаріаті президента.

«Зважаючи на такі серйозні наслідки для всієї країни, неподання проекту бюджету Кабінетом міністрів можна пояснити лише одним: бажанням керівництва уряду розподіляти під час виборчої кампанії кошти в ручному режимі, без контролю і звіту», – передала позицію глави держави в цьому питанні його прес-секретар Ірина Ванникова.

Не залишилася осторонь дискусії навколо бюджету і опозиція. Партія регіонів висловила сумнів у тому, що уряд до президентських виборів отримає фінансування МВФ. Лідер «регіоналів» Віктор Янукович висловив незгоду із використанням зовнішніх кредитів на покриття бюджетних видатків. В той же час від пообіцяв відновити співпрацю із Фондом в разі обрання президентом і використовувати гроші МВФ на стимуляцію економічного розвитку країни.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG