Спеціальні потреби

У США показники з безробіття далі невтішні

Aдміністрація президента Барака Обами цього місяця зосереджує увагу на проблемі безробіття у США. Згідно з даними Міністерства праці, його рівень минулого місяця досягнув десяти відсотків робочої сили. По всій країні у бюро допомоги по безробіттю все довші черги і малоймовірно, що вони до кінця року стануть коротшими.

Біля бюро допомоги безробітним у Нью-Йорку стоять занепокоєні колишні робітники. Один з них - Едвард Росато каже, що вчора прийшли, звільнили його і він опинився просто на вулиці.

Браєн Ровен без роботи вже деякий час. Він занепокоєний, що скоро можуть закінчитися його заощадження.

Подібна ситуація по всій країні. Деніс Рандолф монтувала двигуни для тракторів корпорації Кетерпилер. З часу звільнення на початку року вона не змогла знайти будь-якої роботи.

«Я думала, що зможу прибирати хати. Одначе, ніхто не наймає. Я навіть не можу знайти місця прибиральниці… Я постійно переживаю. Я не сплю нормально у ночі».

Під час Великої депресії у тридцять роках минулого сторіччя рівень безробіття був значно вищий ніж нинішні 10 відсотків, і перевищував двадцять п’ять відсотків. Проте, кажуть експерти, якщо врахувати робітників на пів ставки, то рівень безробіття сьогодні був би значно вищий.

Ґертруд Ґолдберґ, яка читає курс суспільної політики в Університеті Адельфі в Нью-Йорку, каже, що люди у відчаї.

«Люди у дуже поганому стані. Дуже пригнічує, коли подумаєш, що твої послуги нікому не потрібні, і що ти не можеш зробити свій внесок у суспільство.»

Дехто намагається допомогти безробітним. У Нью-Йорку перукар Кристіано Кора пропонує безплатну стрижку безробітним жінкам.

«Я переконаний, що якщо зробити гарну зачіску і зробити людину більш привабливою, то це збільшить її шанси знайти гарну роботу».

До Кристіано інколи заходить Витні, яка вже сім місяців без роботи і не може знайти нової. Жест Кристіано вона вітає.

«Це свідчить, що є люди, які не байдужі, і це вже заохочує. Інколи це все що потрібно, щоб сталося щось позитивне.»

Витні надіється, що нова зачіска допоможе їй у пошуках роботи.

Деніс Рандольф, тим часом, прагне допомоги від уряду.

«Ми повинні повернутися назад до роботи. Це все, що уряд повинен зробити,це повернути нас назад на роботу».

Однак, за оцінкою експертів, потрібно понад чотири роки аби рівень безробіття повернувся до нормального, тобто до приблизно п’яти відсотків.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG