Спеціальні потреби

Україна уклала контракт на постачання зброї Іраку

Україна підписала рекордний у своїй історії контракт на постачання зброї Іраку. Як повідомляють українські урядовці, сума угоди складає 550 мільйонів доларів.

Протягом наступних трьох років вона має виготовити для іракської армії військової техніки щонайменше на півмільярда доларів. Оглядачі прогнозують, що виконання контракту забезпечить роботою десятки українських підприємств. А урядовці визнають, що вигідні замовлення Київ отримав за сприяння Сполучених Штатів.

Іракська армія протягом наступних трьох років отримає 10 літаків українського виробництва та понад 400 одиниць бронетехніки. Українські підприємства також модернізуватимуть існуючий авіапарк іракських збройних сил.

Керівництво української державної компанії «Укрспецекспорт» каже, що це лише перший етап великого проекту із Багдадом. Нині сторони домовляються про постачання Іраку новітніх танків «Оплот». За деякими даними, загальна вартість іракських контрактів може скласти 2,5 мільярди доларів. Військовий експерт Сергій Згурець вважає, що це виведе Україну на 5-6 місце в світі за обсягами постачання зброї.

«У будь-якому разі це дуже значний контракт, тому що це дуже великі обсяги. І з іншого боку йдеться про розвиток напрямку важкої бронетехніки, яка тривалий час не мала попиту. Після пакистанського контракту, коли Україна поставила 300 танків, поставок нової техніки не було» – зазначив Згурець.

За підрахунками експерта, іракський контракт забезпечить роботою майже 80 підприємств українського ВПК, які нині простоюють. Оглядач відзначає, що значну роль у підписанні угоди зіграли Сполучені Штати. Мовляв, таким чином Вашингтон віддячив Києву за підтримку іракської кампанії. «Це американські гроші, які Конгрес США виділив на переоснащення іракської армії. Треба пам’ятати, що український контингент виконував свою місію в цій країні. Деякі українські солдати заплатили життям за цю місію і думаю, що навіть таким чином наша місія не була марною, бо ми доклали зусиль до стабілізації ситуації в цій державі», – заявив експерт. Українські урядовці сподіваються, що іракська угода сприятиме укладенню нових контрактів на постачання сучасних видів озброєнь.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG