Спеціальні потреби

Мустангам у США загрожує вимирання

Кілька століть тому мільйони диких коней - мустангів, гасали просторами Північної Америки. Сьогодні їх залишилось зовсім мало, при чому захисники цих тварин заявляють, що їх у скорому часі може взагалі не стати. Більшість з них живуть в південно-західному регіоні США. Захисниця цих тварин і письменниця Діен Стилмен у своїй нові книжці під назвою «Мустанг» застерігає, що їм загрожує вимирання.

Дикий кінь, або мустанг, що іспанською означає «без хазяїна», для багатьох американців є символом свободи. Його образом навіть рекламувалось класичне американське авто «Мустанг». Протягом дев’ятнадцятого століття мільйони диких коней позганяли у людські стайні.

Діен Стилман розповіла про їх історію в своїй книжці «Мустанг».

«Їх перевезли назад до Європи у консервних банках. Там був попит на конину. Крім того, на початку двадцятого століття по всьому світі точилися війни і коней відправляли на лінії фронту в усіх тих війнах».

Сьогодні у США нараховується близько тридцяти шести тисяч диких коней. Усіх інших позганяли, у відповідь на нарікання власників ранчо, що дикі тварини пасуться на їхній землі і нищать врожай.

Повідомлялось також про випадки розстрілювання диких коней. Це спонукало Стилмен стати на їх захист.

Перед останнім льодовиковим періодом у Північній Америці жило багато диких коней. Стилмен вказує на те, що в смоляних ямах у Лос-Анджелесі, штат Каліфорнія, можна знайти чимало решток коней тих часів. «У той період коні жили в районі цих славних смоляних ям, поряд із мамонтами, лінивцями і багатьма іншими ссавцями», - каже вона.

Згодом коні у Північній Америці вимерли, але їх знову завезли сюди іспанські завойовники у шістнадцятому столітті. Кінь став невід`ємною частиною життя американського ковбоя періоду Дикого Заходу.

Діен Стилмен переконана, що коні насправді допомогли розкрити Новий Світ і що без них не було б Америки.

Влітку Палата представників США схвалила законопроект про охорону диких коней. Аналогічний законопроект подано на розгляд Сенату. Якщо закон буде прийнято, то у Сполучених Штатах буде створено нові заповідники, де дикі коні зможуть жити на свободі і будуть у безпеці.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG