Спеціальні потреби

У Білому домі шукають шляхи зменшення безробіття у США

У четвер у Білому домі зібралися лідери американського бізнесу, економісти, представники найбільших профспілок та інші експерти, аби поділитися з президентом Бараком Обамою своїми ідеями щодо того, як створити нові робочі місця в країні.

Боротьба з безробіттям була однією з передвиборчих обіцянок Барака Обами. Президент звернувся по допомогу до керівників найбільших компаній США та провідних економістів, аби вони поділилися з ним своїм баченням того, як створити нові робочі місця. Президент хотів почути від них, як створити таке середовище, аби компанії почали наймати працівників.

Один із учасників саміту, керівник компанії Ґуґл Ерік Шмідт, пропонує зосередитися на створенні робочих місць в індустрії альтернативних джерел енергії:

«Ці робочі місця можна створити дуже швидко. Вони матимуть довготерміновий позитивний ефект та принесуть стратегічну перевагу. Буде менше причин вести війни. Ціни на бензин впадуть. Ці робочої місця важко перенести за кордон».

Інші пропонують зменшити податки на зарплату для малого та середнього бізнесу, який складає дві третини американської економіки. Найпопулярніша ідея – полегшити умови кредитування для цієї категорії підприємств. Ерік Шмідт зазначив:

«Моя порада президенту йти до людей, які регулюють банки, та знайти шляхи, аби кредити на невеликі та середні суми почали видаватися. Це – найшвидший шлях для підприємств почати наймати працівників».

Інші пропонують несподівані рішення, яка наприклад зменшити мінімальний розмір заробітної плати, оскільки кажуть, що немає сенсу мати велику кількість безробітних та високу мінімальну зарплату.

Серед інших ідей – надання кредиту підприємствам на створення нових робочих місць, збільшення фінансування місцевих органів урядування, збільшення кількості урядових проектів у сфері інфраструктури, таких як будівництво мостів та доріг.

Тим часом президенту залишається обрати із запропонованих пропозицій ті, які, на його думку, зможуть найшвидше допомогти подолати безробіття в країні.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG