Спеціальні потреби

До Києва прибув новий посол США - Джон Теффт

Новопризначений посол Сполучених Штатів Джон Теффт прибув сьогодні до України. Дипломатичне представництво США у Києві залишалося без керівника майже півроку. Відразу після прильоту Теффт вручив копії вірчих грамот міністру закордонних справ Петру Порошенку. Глава українського зовнішньополітичного відомства привітав американського дипломата з призначенням і запевнив у готовності української сторони сприяти його роботі.

Пан Теффт наголосив, що докладатиме зусиль для розвитку стратегічного партнерства між Україною і Сполученими Штатами. Він також підтвердив незмінність політики підтримки Вашингтоном демократичних й економічних перетворень в Україні.

Під час короткої зустрічі Порошенко і Теффт встигли обговорити актуальні питання двостороннього порядку денного, зокрема, про підготовку запланованого на першу половину місяця візиту міністра закордонних справ України до Сполучених Штатів на інаугураційне засідання українсько-американської Комісії зі стратегічного партнерства.

Українські політики неоднозначно сприйняли призначення нового посла. Голова парламентського комітету із закордонних справ Олег Білорус називає приїзд пана Тефта серйозною подією. Він вважає, що від нового посла залежатиме успішність інтеграції України у європейські системи і структури та реалізація двосторонніх проектів. У комітеті також зазначають, що присутність американського дипломата в Києві утримуватиме кандидатів у президенти від радикальних дій та буде певним стабілізуючим фактором під час виборчої кампанії.

Водночас українські комуністи переконані, що цим призначенням Вашингтон намагається посилити антиросійський вектор в українській політиці. Член парламенту від Компартії Олександр Голуб переконаний, що приїзд пана Теффта напередодні президентських виборів може сприйматися як тиск на українську владу з метою вплинути на формування її зовнішньої політики.

«Ми чудово розуміємо, наскільки несамостійна Україна у визначенні своєї зовнішньої політики. МЗС залишається залежним від Вашангтона. Тому від Теффта нічого доброго Україні чекати не доводиться», – підкреслив Голуб.

Так само деякі російські політики вбачають у призначенні недружній жест Вашингтона. Пан Тефт очолював дипломатичне представництво Сполучених Штатів в Тбілісі під час грузино-російського конфлікту. Як вважають в Москві, він був у дружніх стосунках із президентом Саакашвілі і під час війни надавав йому підтримку. Виконувати обов'язки посла Теффт почне після вручення вірчих грамот президенту..

Інше за темою

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG