Спеціальні потреби

Україна закликає РФ розслідувати прикордонний інцидент


Президент Ющенко закликає правоохоронні органи Російської Федерації розслідувати обставини застосування російськими прикордонниками зброї проти громадянина України Олександра Якименка. Напередодні мешканця Харківської області було вбито під час спроби нелегально перетнути українсько-російський кордон. «Україна розраховує на оперативне та об'єктивне розслідування компетентними органами Російської Федерації всіх обставин інциденту, насамперед доцільності застосування зброї як засобу припинення правопорушень», – сказав президент, посилаючись на резонансність, яку випадок викликав в Україні.

Віктор Ющенко висловлює занепокоєння тим, що останнім часом почастішали випадки застосування зброї російськими прикордонниками. В той же час їхні українські колеги ні разу не стріляли по порушниках з іншого боку. В Києві закликають партнерів якнайшвидше врегулювати всі досі невирішені правові аспекти навколо державного кордону.

Напердодні ситуацію прокоментували і в українському зовнішньполітичному відомстві. МЗС вважає, що інцидент має спонукати сторони провести демаркацію міждержавного кордону. Українські дипломати підкреслюють: правова неоформленість та необлаштованість меж двох країн і є однією з причин подібних випадків.

Російські слідчі кажуть, що за попередніми даними, прикордонники діяли в рамках закону. Мовляв, Олександр Якименко намагався на автомобілі перевезти до Російської Федерації контрабандні товари. Прикордонники спробували його зупинити і зробили декілька попереджувальних пострілів. Однак порушник спрямував машину на одного із патрульних, і той був змушений стріляти по машині. Один із пострілів виявися смертельним. Застосування зброї було виправданим, кажуть прикордонники. Слідчий комітет прокуратури РФ проводить перевірку, за результатами якої ухвалить рішення в цій справі.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG