Спеціальні потреби

Голдер очолить комісію з боротьби із шахрайством

Адміністрація президента Барака Обами оголосила про створення спеціальної комісії, що активніше боротиметься з фінансовим шахрайством. Ця комісія матиме широкі повноваження і сприятиме поліпшенню координації між федеральними та штатними агентствами, що розслідують фінансові злочини.

Адміністрація США обіцяє агресивніше переслідувати і карати за фінансове шахрайство, жертвами якого за останній рік стали тисячі американців. За словами міністра юстиції США Еріка Голдера, завдання комісії, яку він очолить, також запобігти новій кризі у фінансовому секторі:

«Місією цієї спеціальної комісії є не лише притягнути до судової відповідальності тих, хто причетний до останньої фінансової кризи, але і не допустити ще одного краху. Караючи злочинців, ми висловлюватимемо попередження всім, хто намагається заробити на біді інших».

Адміністрація Обами намагається не тільки підняти економіку, але і заспокоїти інвесторів. Уряд гостро критикують за те, що його аудиторські органи ігнорували ознаки зловживань, які дозволили, наприклад, Бернарду Мейдофу, тепер ув’язненому, створити чи не найбільшу в історії США фінансову піраміду.

«Виконуючи цю місію ефективно, ми посприяємо відновленню довіри до наших ринків, заощадимо ресурси платників податків і захистимо переважну більшість інвесторів та компаній, які дотримуються правил і законів», – зазначив міністр юстиції США.

До нової комісії ввійдуть представники різних федеральних і штатних агентств, які будуть розслідувати злочини, від шахрування на ринку нерухомого майна, до торгівлі акціями на основі привілейованої інформації. Міністр фінансів Тімоті Ґайтнер каже, що адміністрація також планує провести фінансову реформу, щоби відохотити від шахрайства:

«Ми повинні зробити все необхідне для того, аби відновити віру і впевненість до нашої системи, а ключем до цього є схвалення жорсткіших правил та нагляд за їх виконанням».

Нова комісія замінить стару, створену 2002-го року адміністрацією Буша після скандалів, що призвели до краху енергетичного корпорації «Енрон».

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG