Спеціальні потреби

Візит Обами в Китай: серед тем - глобальне потепління


У рамках свого азійського турне президент США Барака Обама відвідає Китай. Очікується, що лідери обох країн говоритимуть про перспективи співпраці щодо захисту навколишнього середовища, а також обговорять такі питання як торгівля, відносини у військовій сфері, питання прав людини.

Від початку 70-их років відносини між Китаєм та Сполученими Штатами стали одними з найважливіших у світі. Саме Китай став головною зупинкою у першому закордонному візиті держсекретаря США Гілларі Клінтон. Ще напередодні візиту, Клінтон дала зрозуміти, що хоча порушення прав людини у Китаї все ще непокоїть Вашингтон, це питання не буде домінуючим у стосунках двох країн.

Натомість, у центрі уваги стали питання боротьби проти глобального потепління. Китай та США є найбільшими джерелами викидів вуглекислого газу в атмосферу, що, як вважає більшість вчених, є причиною глобального потепління.

Аналітики сподіваються, що попри відмінності у поглядах на кліматичні зміни, результатом візиту Барака Обами стане угода про співпрацю. Експерти також передбачають, що обом делегаціям доведеться попрацювати, аби розв’язати суперечності щодо військових відносин.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG