Спеціальні потреби

Палата представників США дала хід медичній реформі

Конгрес США зробив перший великий крок на шляху до історичної за масштабами реформи. Палата представників схвалила проект закону про реформу системи охорони здоров’я. Голосування за законопроект відбулось майже опівночі у суботу. Демократам вдалось набрати на два голоси більше ніж потрібно. Голосуванню передували запеклі дебати як у Конгресі так і по всій країні.

Для реформи потрібно було набрати 218 голосів. За неї проголосувало 220 конгресменів, проти – 215. Однак, перемога демократам дісталась не легко. Республіканці боролися до останнього.

Лідер респібліканської меншості в Палаті представників Джон Бейнер назвав законопроект неконституційним.

«Це найбільш неконституційна річ, яку я коли-небудь бачив у моєму житті. Сама ідея, що ми можемо змусити американців платити за медичне страхування, або ж будемо їх штрафувати і саджати у в’язницю…».

Всі республіканці окрім одного представника демократично налаштованого округу в Луїзіані проголосували проти закону. Тридцять дев`ять демократів з округів, де буде важко боротися з опонентами на виборах наступного року, також проголосували «ні». І хоча голосування відбулось за партійною лінією, демократи пішли на компроміс противникам абортів, зобов`язавшись лише в екстрених випадках фінансувати оплату цієї процедури державними коштами.

Напередодні голосування президент Обама відвідав Конгрес, де особисто лобіював реформу. І хоча чимало називають схвалення законопроекту його перемогою, на думку самих конгресменів, результат голосування є перемогою спікера Палати представників Ненсі Пелосі. Саме вона вважається рушійною силою цього процесу.

Закон, вартістю у трильйон доларів протягом десяти років, покликаний забезпечити десятки мільйонів американців медичним страхуванням. Однак, перед тим як він стане реальністю, Сенат повинен схвалити свій проект. Потім обидві Палати мають узгодити спільний варіант закону і проголосувати за нього. І лише згодом документ подадуть на підпис президенту. Процес може розтягнутися до наступного року, навіть незважаючи на кількісну більшість демократів в обох палатах Конгресу США.Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG