Спеціальні потреби

Американці шоковані стріляниною на військовій базі

На військовій базі Форт-Гуд, що в Техасі у четвер після обіду озброєний двома пістолетами лікар психолог з цієї ж бази увірвався у приміщення, де проходили медичне обстеження солдати, і відкрив хаотичний вогонь. 13 людей загинуло і 31 особа отримала поранення. Нападника поранив поліцейський патруль і він перебуває у лікарні в стабільному стані.

Влада США вже давно вважала військові бази потенційним об’єктом для нападів терористів, але мало хто очікував, що атаку може здійснити один зі своїх. Сигнал тривоги миттєво змусив усіх на військові базі Форт-Гуд шукати укриття. До місця атаки злетілись служби швидкого реагування. Саме їм і вдалося знешкодити нападника, який впритул розстрілював неозброєних кадетів.

Нападника ідентифікули як 39-ти річного майора армії Нідала Маліка Хасана. Він проходив службу на цій базі, був військовим психіатром і готувався до відправки в Афганістан. Його жертвами стали солдати, що проходили останнє медичне обстеження напередодні відправки у зону бойових дій. У момент нападу всі вони були без зброї, втім змогли завадити нападнику прорватися до сусіднього приміщення, де відбувалась урочиста церемонія, яку проводив місцевий коледж. Уряд США негайно почав розслідування обставин атаки.

Форт-Гуд є найбільшою військовою базою у світі. У ній постійно перебуває понад 60 тисяч військових і членів їх родин. Солдати з цієї бази були одними з перших, кого відправили на війну в Ірак, а згодом в Афганістан. Саме вони заарештували Саддама Гусейна. І саме з цієї бази загинуло найбільше солдатів в Іраку та Афганістані. Відтепер Форт-Гуд матиме ще один сумний рекорд – найкривавіша стрілянина на території військової частини у США.

Нідал Малік Хасан – мусульманин, народжений у США нащадок палестинських іммігрантів. Він здобув медичну освіту у військовому медичному університеті і працював у госпіталі неподалік Вашингтона. Цього року його перевели у Форт-Гуд для підготовки до відправки в Афганістан.

Слідчі вже виявили, що Хасан був вкрай незадоволений тим, що потрапить на війну. Він навіть найняв адвоката, аби залишити військову службу. Останнім часом Хасан чимало спілкувався на цю тему в Інтернеті і виправдовував у своїх словах самогубні напади на військових. За свідченням сусідів Хасана, за кілька днів до стрілянини він почав роздаровувати власні речі, меблі і примірники Корану. Поліція каже, що вбивця діяв один і не мав спільників серед військовослужбовців.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG