Спеціальні потреби

Новий феномен Нью-Йорка – городництво на дахах

Місто Нью-Йорк лежить на порівняно невеликій території. В ньому, не вистачає місця для усіх охочих там оселитися. Втім, саме чимало його жителів досить часто є новаторами в тій чи іншій галузях. І, остання тенденція у «Великому яблуку» – це городництво на дахах будинків. Як окремі жителі, так і власники ресторанів останнім часом дедалі активніше почали самостійно вирощувати овочі, і не тільки, у єдиному доступному для них місці – на даху власної будівлі.

Досі така практика була викликана швидше бажанням врятувати екологію міста аніж бажанням зекономити кошти. Втім деякі компанії вже почали замислюватись про те, що у майбутньому ця новація може стати непоганим бізнесом, адже пропонує дешевшу альтернативу продуктам, які зазвичай купуються у магазинах. Особливо, коли йдеться про райони, де люди мають невеликий дохід, а свіжі овочі коштують досить дорого.

Амбер Кузьменко та її партнер Луіс Кофскі закохані в Нью-Йорк, але так само вони люблять городництво. Завдяки новій тенденції під назвою «городництво на дахах», тепер вони можуть поєднати одне з іншим. Те, що почалося зі звичайної цікавості переросло у справжній оазис на даху, де можна побачити помідори, огірки, моркву і зелень.

Начитавшись книг та поспілкувавшись з фермерами, пара навчилася готувати ґрунт, вирощувати рослини, підливати їх дощовою водою і використовувати тепло, яке виділяє саме місто.

Луіс каже, що замість того, щоби говорити «колись ми купимо ферму» вони сказали: «давай почнемо прямо зараз вирощувати і вчитися городництву».

Його партнерка Амбер додала, що на планеті багато людей, тож всі не можуть мати у власності сто акрів землі. Але завжди є спосіб зробити місто зеленішим і власноруч вирощувати овочі та зелень.

«Піцерія Роберти» є вдалим тому прикладом. Намагаючись зробити красивішою стоянку для автомобілів, ресторан придбав два старих вагони і посадив на їх даху різноманітні овочеві культури, зробивши там сад. Ґвен Шанц, яка доглядає за цим садом, розповідає:

«Ми готуємо, використовуючи дещо з того городу і людям дуже подобається коли ми говоримо, що цей салат зроблений з тих овочів і цей базилік також власного виробництва».

І хоча сад не забезпечує потреби ресторану на 100 відсотків, Ґвен каже, що все у перспективі. Вже тепер вони планують розширити територію саду. На це розраховує компанія під назвою «БрайтФарм Системз», яка пропонує технологію «город на даху» школам, неприбутковим організаціям та корпораціям.

Директор компанії Бенджамін Линдлі каже, що його город пропонує кращу і дешевшу альтернативу овочам та фруктам, які зазвичай вирощуються за тисячі кілометрів від міста:

«Продукти треба транспортувати і в цій відстані якраз полягає проблема. Проблема для довкілля, проблема для фермерів, і проблема для покупців, адже овочі швидко псуються. І дуже часто поки їх довезуть аж сюди у Нью-Йорк вони уже майже непридатні для використання».

Зараз компанія працює над проектом побудови у Нью-Йорку чотирьох городів на дахах, і вже наступного року їх планують запустити у роботу.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG