Спеціальні потреби

Ситуація на авторинку США починає поліпшуватися

Керівництво Дженерал Моторс обіцяє повернути два мільярди двісті мільйонів доларів, які уряд Німеччини надав Дженерал Моторс для проведення операції купівлі-продажу компанії Опель.

Американський автовиробник Дженерал Моторс, передумав продавати контрольний пакет акцій німецької автокомпанії Опель російсько-канадській групі інвесторів. Уряд Німеччини висловив незадоволення рішенням американської компанії, адже підтримував продаж як спосіб зберегти робочі місця для німецьких працівників.

Керівництво Дженерал Моторс обіцяє повернути два мільярди двісті мільйонів доларів, які уряд Німеччини надав Дженерал Моторс раніше для проведення операції купівлі-продажу. Американці пояснюють своє рішення покращенням ситуації на ринку автомашин, що дозволило Дженерал Моторс отримати перші прибутки за майже два роки.

Загалом ситуація на авторинку США дає підстави сподіватися на краще. Як каже виконавчий директор Дженерал Моторс Майк Діджовані, справи Дженерал Моторс пішли на краще завдяки маркам, які пережили процес банкрутства.

«Дев’яносто п’ять відсотків продажу у жовтні склали марки Шевроле, ДжіЕмСі, Бьюїк та Каділак. Кілька місяців тому вони становили 85 відсотків продажів».

Ще краще йдуть справи у компанії Форд, яка єдиною з трійки американських автогігантів не оголошувала банкрутства і не зверталася до держави за допомогою. У третьому кварталі цього року Форд заробив один мільярд доларів. Це - перший прибуток з початку 2005 року. Компанія розраховує бути стабільно прибутковою у 2011 році завдяки реструктуризації та інвестиціям у популярні моделі. Як каже керівник компанії Форд Алан Мулеллі, ключовим тут є слово «реструктуризація».

«Найважливіше, розумно реструктуризуватися, аби працювати прибутково в умовах зниженого попиту. В іншому випадку ти не можеш продовжувати вкладати гроші в автобудівництво. Нам довелось приймати складні рішення, але це дозволило нам продовжувати інвестувати в нові машини».

Як Форду, так і Дженерал Моторс допомагала надзвичайно популярна урядова програма обміну старих машин на нові, за якої уряд покривав частину ціни, яку споживач платив за нове авто.

Те, що Форд відмовився від державної багатомільярдної допомоги, вважають чимало експертів, стало одним з компонентів його теперішнього успіху. Його імідж і репутація в очах покупців значно покращились – вважає власник автосалону Майк Андерсон.

«Люди дивляться на Форд з більшою повагою, ніж будь-коли за те, що компанія відмовилась від державних грошей».

Форд почав першим скорочувати робочі місця кілька років тому і вкладати гроші у нові моделі машин. За оцінкою незалежних експертів, зараз дев’яносто відсотків моделей компанії відповідають вимогам найвищої якості.

Однак, успіх Форда має свою ціну – двадцять три мільярди доларів, позичених на реструктуризацію ще кілька років тому в інвесторів. Керівництво сподівається віддати гроші завдяки прибутковості. Однак, завдання виходу з кризи ускладнює відмова профспілок працівників Форда піти на поступки щодо зарплат та інших пільг. Профспілки Дженерал Моторс та Крайслера погодились піти на поступки заради виходу з банкрутства. Щоправда Крайслеру це поки що не допомагає. Продажі компанії у жовтні впали ще на тридцять відсотків.
Як каже експерт Джесіка Колдвел, вони мають застарілі моделі, які не подобаються людям і тому вони не можуть привабити покупців.

Крайслер розробив п’ятирічний план виходу з кризи, за яким припинить випускати непопулярні машини і зробить ставку на моделі свого нового партнера італійського Фіата. Аби привабити покупців, Крайслер також пропонуватиме безвідсоткове фінансування на рекордні сім років.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG