Спеціальні потреби

З`явився новий прилад для хворих на Альцгаймера

Хвороба Альцгаймера позбавляє багатьох пацієнтів не лише пам’яті, але й до певної міри свободи у повсякденному житті. Втім Асоціація Альцгаймера має втішну новину як для самих хворих, так і для їхніх родичів.

Біл Бейлі неймовірно активний – катається на велосипеді, їздить у магазин, ходить по 12-20 кілометрів на день. Все це викликає здивування. Oсобливо, якщо взяти до уваги, що 58-річний Біл хворий на Альцгаймер.

«Дуже важливо щось робити і бути активним», – каже Біл.

Однак для дружини Біла – це постійна тривога. Кетрин Кеннеді говорить:

«Я не можу його знайти, не знаю де він. Він і сам цього не знає. Тоді у нас великі проблеми».

Асоціація хвороби Альцгаймера розробила комп’ютерну програму під назвою «Зона комфорту». Цей кишеньковий пристрій не лише подає сигнали з місця, де перебуває пацієнт, але й негайно інформує, якщо він зайшов занадто далеко.

«Я знаю, що він у безпеці», – впевнено каже Кетрин.

Працюючи у своєму офісі в Ричмонді, Кетрин може перевірити, де прогулюється її чоловік.

Сьогодні Кетрин створила зону завширшки у три квартали. Якщо Біл вийде за цю територію, прилад вмить про це повідомить. У разі проблеми, Кетрин може повідомити поліцію про місце перебування її чоловіка.

За користування цим приладом родина платить лише 42 долари на місяць, ним можна користуватись на відстані тисяч кілометрів. Не потрібно постійно бути біля комп’ютера, у разі небезпеки пристрій надсилає повідомлення на мобільний телефон.

«Це робить все значно простішим. І мені спокійніше, що Кетрін знає де я», – каже Біл, а Кетрин додає: «Білл хоче жити повноцінно. І цей прилад нам допомагає».

Допомагає насолоджуватись життям, навіть маючи недугу, яка позбавляє більшість пацієнтів свободи і незалежності.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG