Спеціальні потреби

Пілоти авіалайнерів відповідальні за безпеку пасажирів

Недавно в центрі уваги американського суспільства опинився випадок з літаком авіакомпанії Нортвест. Пілоти лайнера відволіклися від керування настільки, що пролетіли аеропорт призначення на понад 240 кілометрів. Пілотів, які стверджують, що вивчали новий розклад роботи на персональних комп’ютерах, позбавили права літати.

Цей випадок укотре підняв питання безпеки в повітрі. Чимало американців обурюються, що коли пілоти не виходили на зв’язок протягом майже години, військові відреагували, коли могло бути вже пізно.

Комп’ютери здатні керувати сучасним літаком без допомоги пілота. Говорить колишній член Національної ради безпеки транспорту Джон Лобер:

«Однак, їх ніколи не створювали, аби замінити людину або досвідчених професійних пілотів».

Навіть коли літак на автопілоті, льотчики зобов’язані слідкувати за роботою лайнера, перевіряти рівень палива, підтримувати зв’язок з диспетчерами.

Експерт Джон Вайлі каже:

«Атмосфера в кабіні спонукає до заспокоєння. Дуже легко відволіктися, хіба що ви дуже дисциплінована людина».

Федеральні закони забороняють пілотам розмовляти між собою про будь-що окрім польоту під час зльоту і посадки та на висоті нижче трьох тисяч метрів. Однак, пілоти часто ігнорують цю вимогу. Так, під час авіакатастрофи три роки тому, пілоти обговорювали собак, дітей та роботу перед тим, як злетіти з неправильної смуги. На висоті понад 3 кілометри авіакомпанії мають свої правила поведінки у кабіні пілотів. Провідні американські компанії забороняють використання персональної електроніки або читання будь-якої літератури не пов’язаної з польотом. Однак, врешті решт, що відбувається у кабіні пілотів залежить від їх професіоналізму. Джон Лобер пояснює:

«Професіоналізм полягає в тому, аби знати різницю між позитивною робочою атмосферною, і головотяпством, через яке можуть статися серйозні помилки».

Помилки, хоча трапляються рідко, все-таки можуть мати трагічні наслідки. На щастя, цей інцидент закінчився безпечною посадкою. Однак, експерти підняли галас, чому військових не повідомили про літак, пілоти якого не виходили на зв’язок понад годину. Відразу згадали події 2001 року, коли терористи викрали літаки і перетворили їх на зброю.

Говорить голова Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки генерал Джін Ренарт:

«Ми всі занепокоєні, що авіалайнер зникає з поля зору на такий довгий час. З 11 вересня ми провели великий масштаб роботи, аби таких проблем не виникало. Як правило, мене повідомляють про розвиток такої ситуації протягом десяти хвилин».

Однак, цим разом система спрацювала із затримкою. Коли винищувачі були готові піднятися у повітря, пілоти загубленого літака вийшли на зв’язок. Федеральне агентство авіації та військові розпочали розслідування, аби з’ясувати, котра ланка у ланцюгу безпеки не спрацювала.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG