Спеціальні потреби

Міністри оборони країн НАТО обмірковують питання Афганістану


Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен закликав членські країни альянсу, щоб вони повністю підтримали воєнні зусилля в Афганістані, уможливлюючи таким способом афганським силам взяти на себе більші обов’язки.

На конференції міністрів оборони країн НАТО, що відбувається у Словаччині, він сказав, що в недалекому майбутньому війська НАТО в Афганістані відіграватимуть лише додаткову роль, тоді як боротьбу очолюватимуть афганські сили.

За його словами, одним із головних питань, перед якими нині стоїть союз НАТО, є те, чи підтримати стратегію високопоставленого американського командира в Афганістані генерала Стенлі Маккристала.

Маккристал, який закликав надіслати до Афганістану більше військ і ресурсів, згідно з передбаченнями, ознайомить міністрів НАТО з американською стратегією. У конференції бере участь також міністр оброни США Роберт Ґейтс.

Тимчасом президент Барак Обами, який має вирішити, чи надіслати до Афганістану більше військ, уважно спостерігає за розвитком політичної ситуації в тій країні, включно з підготовкою до недалекого вже другого туру президентських виборів.

Серйозні проблеми під час виборів у серпні спонукали офіційних осіб до підготовки до другого туру виборів – між нинішнім президентом Гамідом Карзаєм і колишнім міністром закордонних справ Абдуллою Абдуллою.

Тисячі працівників виборчих комісій уже готуються до виборів, які відбудуться через несповна три тижні. Висловлюється занепокоєння, що віддалені райони країни можуть бути ізольовані від решти країни з приводу несприятливої зимової погоди.

Високопоставлений представник ООН в Афганістані Кай Ейде заявив, що афганські офіційні особи заборонили працівникам виборчих комісій, які були причетні до шахрайства під час першого туру виборів, голосувати в другому турі. Виступаючи при нагоді конференції міністрів НАТО у Словаччині, Кай Ейде сказав, що шахрайство може статися і під час виборів сьомого листопада, але висловив надію, що воно не буде таким великим.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG