Спеціальні потреби

Верховна Рада відхилила президентський проект конституції


Український парламент не підтримав запропонований президентом країни Віктором Ющенком варіант нової конституції. За розроблений юристами секретаріату проект прогнозовано проголосувала лише частина фракцій НУНС і блоку Литвина – всього 48 депутатів. Відтак, законопроект вважається відхиленим і не потрапить на розгляд Конституційного суду, вердикт якого є обов'язковим для внесення будь-яких поправок до основного закону.

Президент Ющенко неодноразово підкреслював важливість корекції нинішньої конституції, ухваленої в 2004 році в якості передумови проведення переголосування на президентських перегонах. Сьогодні він знову наголосив, що внаслідок тієї реформи Україна отримала серйозні дисбаланси у владі, свідченням яких є нестабільна робота парламенту. Негативним наслідком тієї ж реформи глава держави також назвав високу криміналізацію української політики, якій сприяє пропорційна система виборів за закритими списками. Віктор Ющенко виніс це питання на всенародне обговорення і пропонував визначитися із ним до президентських виборів. Однак не знайшов підтримки основних політичних гравців.

З необхідністю внести поправки до існуючого основного закону погоджуються практично всі провідні політичні партії у Верховній Раді. Юлія Тимошенко пропонує відмовитися від нинішньої парламентсько-президентської форми правління і створити або президентську або парламентську республіку. Задля цього вона готова провести референдум, який би дав відповідь на запитання, до якого способу урядування схиляються громадяни. Своє бачення конституції мають і у Партії регіонів. Українські ЗМІ повідомляли про те, що дві найбільші парламентські фракції разом працювали над новою версією основного закону. Проте, їм так і не вдалося досягти компромісу.

Нині шанси внесення змін до основного закону до президентських виборів виглядають мізерними. Адже результативне голосування вимагає підтримки обох найбільших фракцій парламенту – БЮТ і Партії регіонів. Лідерів цих сил називають найбільш ймовірними переможцями наступних виборів. Вони не хочуть давати більше повноважень главі держави, побоюючись, що ним стане конкурент.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG