Спеціальні потреби

У Вашингтоні завершилася конференція, присвячена Україні

У Вашингтоні завершилася щорічна конференція: «Україна на шляху до зрілої державності». Цього року експерти та урядовці з США, України та Канади обговорили взаємини між трьома країнами та стратегію співпраці після приходу до влади у США адміністрації Обами та близькою зміною влади в Україні.

Виступаючи на конференції другий заступник державного секретаря США Деніел Рассел зокрема зазначив, що нова адміністрація США віддана ідеї підтримки України. Водночас, за його словами, жодні зовнішні сили не повинні визначати майбутнє України.

«Сполучені Штати не визнають поділу світу на сфери інтересів і ми не віримо, що партнерство з однією нацією може відбуватись за рахунок іншої. І як зазначив президент Обами у Москві у липні – державний суверенітет має бути основою міжнародного порядку і кожна нація має право на обрання свого лідера, на безпечні кордони та на визначення власної зовнішньої політики».

За словами американського посадовця США підтверджують дані Україні гарантії безпеки, закріплені у Будапештському меморандумі 1994 року, після відмови України від третього за об’ємами у світі ядерного арсеналу.

Водночас колишній спеціальний радник президента Буша Деймон Вілсон переконаний, що США та європейські країни повинні приділяти більше уваги Україні. Але, за його словами, найкращі гарантії безпеки для України визначаються внутрішньою політикою в державі.

«Найкраща стратегія безпеки - це об’єднана Україна, спільна політика лідерів України, які мають чітке стратегічне бачення того, куди рухається країна. Відповідальність лежить на українцях та на їх лідерах, і єднання це найкращий захист, але ми знаємо, що такого єднання зараз немає».

Деймон Вілсон вважає, що питання України мусить залишатись для Заходу пріоритетним. За його словами, не можна погоджуватись з думкою деяких політиків, що поглиблення взаємин Заходу з Україною є провокативним по відношенню до Росії. Або з аргументом, що Україна - така безнадійна, бо розділена політично і тому треба просто чекати. За словами Деймона Вілсона, якщо Захід буде притримуватися такої логіки, то це може призвести до втрати України.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG