Спеціальні потреби

Не усі американці довіряють вакцині проти вірусу H1N1

У Сполучених Штатах розпочалася масова вакцинація проти вірусу грипу H1N1. Випадки зараження на цю хворобу у США зростають, найбільшу частину хворих становлять діти та молоді люди. Згідно з нещодавно оприлюдненою інформацією Центру контролю за захворюваннями, серед тих, хто перебуває зі свинячим грипом у лікарні, 7% – люди віком понад 65 років, майже 40% – віком від 25 до 65 років, і понад половина всіх хворих – 53% – діти та молоді люди у віці до 25 років. Батьків закликають зробити своїм дітям щеплення. Але в той же час вони стикаються як з певними сумнівами щодо безпеки вакцини, так із нестачею самої вакцини.

Вагітні жінки мають високий ступінь ризику отримати ускладнення від грипу H1N1. Як і діти. Вже щонайменше 86 американських дітей померли від свинячого грипу. Лікарі зазначають, що це – повна протилежність від звичайного грипу. Молоді люди більш вразливі, тому що їхні організми ні з чим подібним не стикалися. А люди похилого віку ймовірніше перехворіли на подібний вірус у минулі роки.

Центр контролю за захворюваннями повідомляє, що випадки зараження свинячим грипом були зафіксовані у всіх регіонах Сполучених Штатів. Проте деякі американці кажуть, що вони не збираються робити щеплення. Батьки побоюються, що вакцина може бути небезпечною, оскільки її виготовляли дуже швидко. До того ж вона може містити речовину, яка, як чимало людей вважають, спричиняє в дітей аутизм. Втім, Центр з контролю за захворюваннями наполягає, що вакцина є безпечною. Працівники системи охорони здоров`я та лікарі закликають людей зробити щеплення. Ця хвороба, кажуть вони, аж ні як не є звичайною застудою. Лікар Голбрук каже, що хвороба прогресує надзвичайно швидко. Лікарі занепокоєні, що їм може не вистачити медичного персоналу у випадку спалахів захворювання.

Якщо епідемія H1N1 розвиватиметься подібно до того, як це було у березні минулого року, захворювання сягне піку приблизно через сім тижнів. Водночас лікарі застерігають, що існує ймовірність наступної хвилі епідемії взимку.

У деяких регіонах, як у провінції Феарфакс під Вашингтоном, вакцин критично не вистачає. Штат Нью-Йорк все ще чекає на перші поставки вакцини від грипу H1N1. Наразі із замовлених урядом 250 мільйонів доз вакцини доступно лише 20 мільйонів.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG