Спеціальні потреби

В Афганістані очікується ще один тур президентських виборів


У статті, що її опублікувала газета «Вашингтон Пост», зазначено, що висновки розслідувань порушень під час президентських виборів в Афганістані у серпні вказують на можливість ще одного туру виборів поміж президентом Гамідом Карзаєм і його найближчим суперником. Газета пише, що спеціальна комісія ООН з розгляду нарікань про порушення зменшила відсоток голосів отриманих президентом Карзаєм до 47% , що менше 50% потрібних для цілковитої перемоги у виборах.

Представники ООН кажуть, що офіційні результати президентських виборів від 20 серпня можуть бути повідомлені в суботу.

За попередніми результатами голосування, які оприлюднено минулого місяця, Гамід Карзай отримав 54% голосів усіх виборців. Його головний суперник, колишній міністр закордонних справ Абдула-Абдула здобув усього 28% голосів.

Посол Афганістану у США Саїд Таїб Джавад сказав, що «ймовірний сценарій» ще одного туру виборів.

«Вашингтон Пост» пише, посилаючись на слова одного американського посадовця, що до місії ООН у Кабулі вже прибули виборчі бюлетені для повторного голосування із іменами Карзая і Абдули і що найбільший виклик становить питання безпеки.

Тимчасом Абдула-Абдула заперечив поголоски про ймовірність того, що він шукає якоїсь домовленості про поділ влади з Карзаєм. А помічник афганського президента сказав для «Голосу Америки», що Гамід Карзай не згідний на створення коаліційного уряду.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG