Спеціальні потреби

Опозиція просить МВФ припинити кредитування України


Українська опозиція критикує програму кредитування України Міжнародним валютним фондом. Один із лідерів найбільшої парламентської фракції Партії регіонів колишній міністр фінансів Микола Азаров заявив сьогодні, що МВФ фінансує неефективну політику українського уряду. Депутат вважає, що вже надані Фондом гроші використані неефективно і не призвели до будь-якого прогресу, адже спрямовувалися не на розвиток, а на фінансування дефіциту державного бюджету. Цю практику Азаров назвав безпрецедентною в практиці МВФ.

Регіонал покладає відповідальність за результати співпраці на сам Фонд, який, на його думку, недостатньо контролював ефективність використання кредитів. При цьому пан Азаров поставив під сумнів доцільність повернення позичок урядом, який сформують після президентських виборів. Також він припустив, що за продовженням фінансування попри невтішні результати можуть стояти політичні мотиви, очевидно, натякаючи на підтримку шансів прем'єр-міністра перемогти на президентських виборах. Відтак, робить висновок експерт, МВФ скоріше за все не припинить програму кредитування України.

В той же час Кабінет міністрів налаштований на продовження співпраці з Фондом. На засіданні уряду Юлія Тимошенко виявила готовність разом з міжнародними експертами проаналізувати виконання спільної із МВФ програми антикризових заходів. «Ця програма виконується від початку кризи. Сьогоднішній приїзд місії буде присвячений тому, щоб проаналізувати виконання такої спільної програми, стан справ з фінансами держави, у разі необхідності підкорегувати програму і після того продовжити роботу між Україною та МВФ», - заявила Тимошенко.

За її словами, уряд продовджує працювати над виконанням умов меморандуму, щоб усунити перешкоди для отримання чергового траншу кредиту. Експерти звертають увагу, що Україна не виконала низку ключових позицій меморандуму, які Фонд називав умовою надання коштів і поперджали, що той може відкласти виділення грошей, які уряд сподівається отримати в листопаді цього року.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG