Спеціальні потреби

Городництво набирає популярності у США

Дуже часто перші леді США – законодавці мод. І це стосується не лише одягу та аксесуарів. Любов Мішель Обами до городництва – а вона розбила грядки безпосередньо перед Білим домом – надихає зростаючі ряди садівників та городників у США.

Втомившись від зростаючих цін та низької якості продуктів харчування у супермаркетах, все більше американців почали вирощувати овочі та фрукти власноруч. І не лише ті з них, що живуть за містом. Побачити невеличкі городи та навіть курей можна і перед будинками в центрі великих міст.

Наприклад, Гарві та Еллен Оссері розводять кури у своєму господарстві неподалік від центральної частини Вашингтона. Вони – учасники суспільного руху. Мета родини Оссері – самим виростити якомога більше продуктів харчування.

Оссері годують своїх курей сорго, кукурудзяними зернами та насінням соняшника – все вирощено власноруч. І мають стабільне постачання яєць та курятини. Родина Оссері господарює у межах американської столиці вже понад двадцять п’ять років. Зараз, розповідає Гарві, до 85% усіх продуктів харчування, що вони споживають, вирощено власноруч:

«Кожний долар, який ви витрачаєте на касі в супермаркеті, в ресторанах швидкого харчування, на м’ясному чи овочевому ринках – це ваш голос проти змін».

Оссері дійсно хоче, аби всі почали вирощувати сільськогосподарську продукцію. Навіть якщо це лише вазон з петрушкою на підвіконні:

«Це завжди момент здивування, що можна їсти щось на стільки смачне. Це відчуття якогось первісного насичення. Ви живите не лише своє тіло, але і душу, своє серце».

А вони сьогодні живляться смаженою куркою, спаржею, молодою картоплею, смаженими грибами та листям салату – все настільки свіже, наскільки це можливо. Для багатьох споживачів органічна їжа у супермаркетах – розкіш. Але це не завжди так, каже Оссері:

«Для забезпечених людей, відкривається чимало можливостей. Але для більшості з нас найкоротший шлях до якісної їжі – вирощувати її на власному подвір’ї або купувати у сусідніх невеликих фермерських господарствах».

В тридцяти милях від господарства Оссері, на Капітолійському пагорбі, на грядках порається інша учасниця руху за вирощування продуктів власноруч. Аманда Кандіфф придбала свій будинок два роки тому.

Більше за все її привабило достатньо велике для центру міста подвір`я, де вона тепер розводить курей та вирощує сад. Аманда робить власні добрива, на яких дозрівають дині, базилік, помідори та інші овочі. Вона каже, що хоча всіх потреб у продуктах її город не покриває, це – велика допомога:

«Мені подобається ідея урбаністичного городництва. Забезпечувати себе їжею та намагатися це зробити якомога більше, прямо тут».

Рух городників набирає обертів. Продавці насіння кажуть, що лише протягом цього року їхні продажі зросли від двадцяти до п’ятдесяти відсотків, залежно від городини.

Найвідоміші городники мешкають буквально через дорогу від Кандіфф. Мішель та Барак Обама розбили грядку безпосередньо перед Білим домом. Учні шкіл прийшли допомагати першій леді сіяти та збирати врожай. Їх це має спонукати до здорового способу життя.

У більш скромному районі Вашингтона фірма «Місто загального добра» намагається допомогти бідному населенню столиці краще харчуватися та навчитися вирощувати власні овочі та фрукти. Все, що тут вирощують, зазначила директор фірми, ділять між бідними родинами:

«Можливо, що це просто мода. Але сподіваюсь, що це буде і далі підтримано Мішель Обамою та Білим домом. Її сад – це яскравий приклад того, що люди можуть робити на власних подвір’ях, у власних громадах, як ось тут».

Працювати на грядках подобається не лише дорослим, але і дітям.
Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG