Спеціальні потреби

Американські лікарні не готові до епідемії свинячого грипу?

У Сполучених Штатах триває вакцинація проти вірусу H1N1, відомого як свинячий грип. Чимало експертів говорять про неготовність медичних закладів США до обслуговування великої кількості пацієнтів у разі спалаху вірусу. За оцінкою Американськоі медичної асоціації, не всі лікарні мають достатню кількість персоналу і засобів, аби надавати негайну допомогу хворим.

У більшості інфікованих вірусом H1N1 захворювання протікає у легкій формі, однак трапляються випадки раптового і серйозного погіршення стану пацієнта, коли у нього настає шок, загострюються проблеми з диханням, відмовляють органи. Лікар Артут Келлерман сумнівається в тому, що медичні заклади готові надавати негайну допомогу у разі збільшення таких серйозних випадків:

«Нестача відділень інтенсивної терапії є вразливим місцем у підготовці клінік до спалаху вірусу H1N1. Ці відділення лікарень увесь час переповнені. Тому ми маємо бути дуже зосередженими і винахідливими, аби пережити цей сезон грипу».

Іншим запитанням є те, чи мають американські лікарні достатньо терапевтів і медсестер, у разі, якщо наплив пацієнтів із серйозними проявами грипу збільшиться. Керівництво однієї із лікарень штату Меріленд думає як розмістити у кімнатах невідкладної допомоги більшу кількість пацієнтів, які мають легку форму захворювання. Як також, як прийняти більше хворих у відділення інтенсивної терапії, якщо їх кількість перевищує звичайні можливості.

Представники галузі кажуть, що лікарні не лише повинні запастися антибіотиками, противірусними засобами, масками та вентиляторами, але й мають готуватися до найгіршого розвитку подій: як розподілити ресурси, у разі їх нестачі.

Тим часом експерти радять виділити окремі клініки для лікування пацієнтів із важкими формами захворювання та використовувати відеоконференції, під час яких важкохворих могли б консультувати досвідчені лікарі.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG