Спеціальні потреби

Вартість медстрахування – проблема для багатьох у США

У зв’язку з різким зростанням вартості медичного страхування, багато підприємств у США відмовляються від лікарняного забезпечення для своїх працівників. З одного боку американці побоюються втручання уряду в систему охорони здоров’я, з другого боку нарікають на високі кошти медичного страхування.

Одним із прикладів того, наскільки назріла реформа в системі охорони здоров’я США служить ситуація, що склалася на багатьох дрібних підприємствах. У зв’язку з різким зростанням вартості медичного страхування, багатьом підприємствам доводиться відмовлятися від надання страхування своїм працівникам. На передмісті Г’юстона - у містечку Спринґ - люди хоч і побоюються втручання уряду в систему охорони здоров’я, але при цьому дедалі більше незадоволені стрімким зростанням цін в індустрії медичного страхування.

Родинна автомайстерня «Мілстед» працює вже 37 років. Компанія пропонує своїм 150 працівникам три типи медичного страхування. Таким чином керівництво намагається втримати професійних та працьовитих робітників. Але віце-президент компанії Емі Мілстед Елзі говорить, що цьогорічне підвищення вартості медичного страхування важко вдарило по компанії та її робітниках.

«Це жахливо, ми не можемо платити на 44 відсотки більше за медичне страхування. Тож ми змушені шукати інші страхові компанії та скорочувати пільги нашим робітникам», - нарікає Емі.

Компанія не хоче взагалі припиняти надавати медичне страхування. Вона зацікавлена, аби працівники залишалися здоровими та продуктивними.

«Звичайна застуда може перетворитись на ангіну, і на видужання може піти тиждень. А зі страхуванням людина піде до лікаря, який випише ліки, і вже за день вона повернеться на роботу», - пояснює віце-президент компанії.

Колектив компанії - як одна велика родина, каже Емі.
І багато працівників дійсно споріднені. Електрик Скотт Шефер та його дружина Мішель, яка працює в бухгалтерії, говорять, що саме медичне страхування - один із важливих факторів, що втримує їх в цій компанії.

«Страшно залишитись без нього. Якщо щось станеться, то можна негайно збанкрутувати».

Ще більше вони хвилюються за свою дочку, яка до 25 років мала право користуватись їх страхуванням, але тепер його втратила.

«Їй 26 років і вона не має страхування. Вона ще вчиться і підробляє, і не може платити за страхування. Так що постійно відкладає візити до лікаря», - каже Мішель.

Подружжя Шефер вважає, що будь-яка медична реформа має починатися з обмеження росту цін і регулювання індустрії медичного страхування. Такої ж думки дотримується і Емі Елзі.

«У нашій індустрії щойно були введені жорсткі вимоги. Тепер контролюються також наші розцінки, і наша робота. Тож чому вони не можуть зробити цього ж з медичним страхуванням?», - риторично запитує Емі Мілстед-Елзі.

Страхові компанії кажуть, однак, що їх роботу вже регулюють закони на штатному рівні, а зростання ціни страхування віддзеркалює ріст вартості медичного обслуговування. Тим часом постійне піднесення цін змушує дедалі більше малих та середніх підприємств відмовлятися від медичного страхування своїх робітників.

Якщо у 1993 році понад 60 відсотків малих бізнесів пропонували своїм робітникам страхові поліси, то минулого року таких було лише 38 відсотків. Тому все більше й більше американців змушені, або самі купувати індивідуальні медичні поліси - що є дуже дорого - або залишаються взагалі без страхування.

XS
SM
MD
LG