Спеціальні потреби

МВФ вивчатиме чи готова Україна на черговий транш


Експерти Міжнародного валютного фонду прибули сьогодні до Києва, де протягом декількох днів оцінюватимуть економічну та фінансову ситуацію в Україні. Основна мета місії МВФ – дати оцінку ефективності виконання урядової програми протидії наслідкам світової фінансової кризи. Протягом двох днів делегація працюватиме на експертному рівні. А в середу в Україні очікують приїзду голови місії Фонду Джейли Пазарбазіолу.

Як очікують, за наслідками переговорів із урядовцями МВФ вирішить, чи надавати Україні черговий транш кредиту. Протягом минулого року уряд вже отримав майже 11 млрд доларів. Чергову порцію у розмірі 3,8 млрд доларів уряд сподівається отримати до кінця року. Проте, оглядачі попереджають, що Україна не повністю виконує укладений із Фондом меморандум і той може відкласти виділення грошей. Тому прогнозують важкі переговори.

На заваді виділення чергового траншу може стати неспроможність уряду забезпечити поетапне підвищення до світового рівня ціни на газ для населення та підприємств теплокомуненерго. Це мали зробити ще у вересні. Урядовці пояснюють, що виконати обіцянку забороняє судове рішення, ухвалене за поданням профспілкових організацій. Серед причин ймовірної відмови у грошах МВФ називають і остаточно невирішене питання проблемних банків. Хоча прем`єр-міністр Юлія Тимошенко нещодавно пообіцяла до кінця року націоналізувати банк «Надра» і ліквідувати «Укрпромбанк».

Зіпсувати настрій експертам МВФ може і надання майже 10 мільярдів гривень на підготовку до європейської футбольної першості. Всупереч рекомендаціям Фонду, Верховна Рада вирішила профінансувати цю програму за рахунок коштів Нацбанку. Керівництво НБУ попереджало, що гроші доведеться просто надрукувати, оскільки їх немає в наявності. Президент Ющенко декілька разів ветував це рішення парламенту, однак той конституційною більшістю подолав президентську заборону. Спікер Володимир Литвин може підписати суперечливий акт вже у вівторок.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG