Спеціальні потреби

На ринку праці США – далі невтішні показники

Міністерство праці США повідомило, що у вересні американська економіка втратила 263 тисячі робочих місць. Це - на 80 тисяч більше ніж прогнозували економісти. З цим рівень безробіття в країні зріс до 9,8 відсотка робочої сили. Для порівняння – у серпні було втрачено 201 тисячу місць праці.

Ціни акцій на фондових біржах у п’ятницю знову впали, реагуючи на повідомлення про негативні тенденції на ринку праці. Як повідомило Міністерство праці США, у вересні знову зросла кількість американців, які шукають праці, а безробіття зросло до найвищого за останніх понад двадцяти шести років рівня.

Виступаючи на слуханні конгресового комітету, директор Бюро трудової статистики Кіт Гол заявив, що минулого місяця втрачено значно більше робочих місць ніж передбачалось.

«Від травня втрачено в середньому 307 робочих місць на місяць. Кількість робітників впала двадцять один місяць поспіль. Всього разом втрачено сім мільйонів, двісті тисяч робочих місць».

Враховуючи тих, хто прийняв роботу на неповну ставку і тих, хто розчарувався і взагалі перестав шукати праці, безробіття зросло до сімнадцяти відсотків.

Артур Герис каже, що він був безробітним в минулому, але цим разом становище з працею гірше ніж будь-коли.

«Коли я був безробітним в 2005 році, я за приблизно два місяці знайшов роботу. Цим разом я вже сім місяців шукаю».

Незважаючи на ознаки, що економічний спад добігає кінця, Кіт Гол каже, що видужання економіки імовірно буде повільнішим ніж під час останньої рецесії, у дві 2001 році.

«На мій погляд, остання рецесія була знаменна тим, що вона була не суворою. Фактично, це була рецесія, протягом якої споживачі не переставали витрачати. Цим разом це все не так. І це одна з причин, чому ця рецесія набагато суворіша».

Непевність на ринку праці вважається значною перешкодою на шляху до видужання економіки, тому що за таких обставин споживачі вагаються витрачати гроші. Крім того у серпні впав попит на фабрикати. Це дві причини, чому перспективи поліпшення ситуації на ринку праці невтішні. Як каже консультант з питань працевлаштування Леа Вайнсток, цим разом можуть потерпіти цілі індустрії.

«Поживемо, побачимо. Сьогодні є певні індустрії, які не такі життєздатні як вони були кілька місяців тому».

Хоч економісти вказують на зріст ВВП за період від липня до вересня, мало-хто вважає, що цього вистачить для поліпшення становища на ринку праці. Експерти передбачають, що до кінця року рівень безробіття досягне десяти відсотків.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG