Спеціальні потреби

Чи змагатиметься Чикаго за проведення Олімпіади-2020?

Американське місто Чикаго за останні два роки витратило десятки мільйонів доларів на те, щоби вибороти право проводити у себе літні Олімпійські Ігри 2016-го року. І усі ці старання закінчилися минулої п»ятниці, коли Міжнародний Олімпійський Комітет віддав перевагу бразильському Ріо-де-Жанейро. Така втрата стала приголомшуючою для міста, в якому багато років прожив Барак Обама.

День почався хорошою погодою і сповненим ентузіазмом кількох тисяч прихильників Олімпійських Ігор. Вони зібралися у центрі Чикаго, чекаючи на офіційне оголошення міста, яке прийматиме у себе Олімпіаду у 2016-му році. Однак те, що почалося зі святкування і гучної музики… закінчилося глибоким розчаруванням.

Мрія чикаґців прийняти у себе олімпіаду була похована у першому ж турі голосування. «Думаю, люди просто шоковані», - сказала мешканка міста Кімберлі Леві.

Кімберлі була однією з кількох тисяч людей які, зібравшись у центрі Чикаго, очікували зовсім іншого розвитку подій, адже за це місто вболівав один з найвідоміших його колишніх жителів – президент Барак Обама.

«Він єдиний, хто міг допомогти, і прикро усвідомлювати, що вплив Обами, як виглядає, згасає, що є досить цікавим феноменом».

Коли шок від втрати став поступово відходити, чимало прихильників Олімпіади почали задумуватися над тим, що робити далі. Артур Мінґо, наприклад, за те, абу Чікаго позмагалося знову.

«Якщо подивитися на Олімпіаду в Солт Лейк Сіті, то вони не перемогли з першого разу. Вони переглянули свою стратегію, повернулися і тоді вже отримали право проводити ігри. Якщо ми теж звернемо увагу на свої слабкі сторони, думаю, що ми можемо спробувати отримати право на проведення Олімпіади 2020-го».

Кімберлі Леві не така оптимістична. Вона думає, що нинішній провал мабуть позбавить мера Чикаго ентузіазму.

«Не думаю, що у мера залишилося достатньо сил. Не думаю, що він протримається до того часу, щоб знову підняти це питання. Тож це може бути кінцем».

Втім, з мером чи без нього, з президентом Обамою чи ні, посол спорту Джон-Ендрю Камбаніс переконаний, що Чикаго повинне ще раз спробувати свої сили.

«Як атлет знаю, що значить не потрапити на Олімпіаду. Це змушує тебе боротися наполегливіше і, якщо ти здасися, то напевно втратиш свій шанс».

Наступним містом, яке прийматиме у себе ігри 2012-го року буде Лондон. Ріо-де-Жанейро успішно вибороло право вперше привезти олімпіаду в Південну Америку у 2016-му. А місце проведення Олімпійських Ігор 2020-го буде визначено у 2013-му році.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG