Спеціальні потреби

Кредитори готові реструктуризувати борги 'Нафтогазу'


«Нафтогаз України» врятований від дефолту. Кредитори погодились реструктуризувати борги українського газового монополіста.

Добру новину принесли переговори, які завершились у Лондоні, між представниками «Нафтогазу» і групою кредиторів. Сторони досягли домовленості про те, що боргові зобов’язання національної компанії у 500 мільйонів доларів, строк погашення яких вибіг 30 вересня цього року, обміняють на нові цінні папери з урядовою гарантією та строком погашення в 2014 році. При цьому дохідність паперів українці пообіцяли збільшити до 9.5 відсотка річних.

Власники євробондів «Нафтогазу», які спершу виступали проти реструктуризації, зрештою погодились обміняти старі облігації на нові. Вирішальним аргументом стала сплата українською компанією відсотків з прибутку за облігаціями – більш ніж 20 мільйонів доларів.

Таким чином, сплативши відсотки, хоч і не погасивши основної частини боргу, «Нафтогаз» зміг уникнути небезпеки дефолту.

Адже як стало відомо, 1 вересня Міжнародна рейтингова агенція «Fitch Ratings» вкотре знизила рейтинги дефолту емітента в іноземній та національній валюті НАК «Нафтогаз України». Цього разу рейтинг був знижений з рівня «C» до рівня «RD», що означає «обмежений дефолт».

Нагадаємо: днями прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що уряд реструктуризує борги «Нафтогазу» і «ніколи не допустить дефолту». Тимошенко також звинуватила попередників - уряд Віктора Януковича - у нагромадженні боргів національної компанії.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG