Спеціальні потреби

ЦВК повідомило, коли стане відомий новий президент


Імена усіх претендентів на президентський пост в Україні стануть відомі 13 листопада, а ім`я переможця – якщо такий визначиться уже в першому турі – назвуть 27 січня. Про це йдеться у календарному плані з підготовки та проведення виборів президента України 17 січня 2010 року.

Щойно затверджений план оприлюднила у четвер на своєму сайті Центральна виборча комісія. На 25 сторінках дрібного тексту розписано графік кампанії в усіх подробицях – від часу проведення теледебатів до терміну, коли кожен виборець має отримати запрошення на виборчу дільницю. До речі, такі запрошення, згідно з планом, українці мають знайти у своїх поштових скриньках якраз до новорічних свят – не пізніше 1 січня.

Як відомо, президентська виборча кампанія стартує 17 жовтня. Висування ж кандидатів – записано в плані – почнеться 20 жовтня і триватиме по 6 листопада. Висунуті кандидати мусять до 9 листопада подати до Центрвиборчкому документи на реєстрацію. Протягом п`яти днів їх або зареєструють, або відмовлять. Зареєстрованим через три дні видадуть офіційне посвідчення кандидата. Тоді ж кожен претендент на президентський пост має ознайомити громадськість зі своїм майном та доходами, опублікувавши майнову декларацію в газетах «Голос України» та «Урядовий кур`єр».

Реєстрація усіх кандидатів на пост президента України завершиться 13 листопада. Наступного дня розпочнеться передвиборча агітація, яка триватиме аж до останньої п`ятниці перед днем виборів – 24-ї години 15 січня. Соціологи замовкнуть ще раніше, ніж агітатори: поширення інформації про результати опитувань громадської думки щодо кандидатів на пост президента припиниться за 2 тижні перед виборами.

Голосування з виборів президента України, згідно з планом, відбудеться 17 січня 2010 року – з 8 до 20 години.

Через 10 днів після дня виборів – не пізніше 27 січня – мають бути встановлені результати голосування, які відтак офіційно оголосять та опублікують у газетах «Голос України» та «Урядовий кур`єр».

Втім, якщо вибори не обмежаться одним туром, ім`я нового президента стане відоме дещо пізніше: не наприкінці січня, а в середині лютого. Розрахунки навів член Центрвиборчкому Михайло Охендовський, коментуючи затверджений календарний план. Як він сказав журналістам, якщо знадобиться повторне голосування, то його призначать на 7 лютого 2010 року. У такому разі офіційні результати виборів будуть оприлюднені 17 лютого.
«Для нас константою є 17 лютого, а як далі розвиватимуться політичні події – подивимось», -- зазначив член ЦВК.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG