Спеціальні потреби

Між президентом і урядом України - чергова суперечка


Декілька голів державних адміністрацій стали заручниками чергової суперечки між президентом та прем'єр-міністром. Сторони сперечаються про законність призначення Віктором Ющенком губернаторів Київщини і Кіровоградщини, а також 14 голів райдержадміністрацій. Кабмін оскаржив укази президента в суді і виграв. Дію указів глави держави призупинили. Сьогодні ж секретаріат подав апеляцію на ці вердикти і вимагає визнати легітимним перебування на посадах усіх призначених посадовців.

Уряд не бажає визнавати призначених чиновників через те, що глава держави не узгодив з ним кандадатів. В секретаріаті відповідають – прізвища претендентів подавали на розгляд Кабміну, але відповіді так і не дочекалися. Деякі подання залишалися без розгляду більше року, зауважує керівник секретаріату Віра Ульянченко. Мовляв, боялися, що в регіонах, де керівні посади довго залишалися вакантними, буде зірвана підготовка до зимових холодів. Тому президент і вирішив зробити призначення самостійно. Сторони впевнені у правильності своєї позиції і схоже, не мають намірів поступатися. Не поспішають залишати свої кабінети і самі губернатори. Вони вирішили зачекати закінчення судової суперечки між прем'єром і президентом на робочих місцях. Кажуть – укази про їхнє призначення не скасовані, тому підстав не виконувати обов'язки немає.

Сьогодні конфлікт прокоментував і міністр юстиції Микола Оніщук. Він вважає, що розставити усі крапки над «і» в цій справі здатний лише Конституційний суд або Верховна Рада. Адже законом не врегулювано процедуру погодження претендентів на губернаторські посади із урядом. «Або парламент має прийняти закон щодо процедури відповідних призначень, або Конституційний суд має розтлумачити положення Конституції, які встановлюють зобов’язання та необхідність відповідного взаємопогодження кандидатур», - зазначив Оніщук.

Оглядачі кажуть – судова тяганина ставить під сумнів законність рішень, які нині ухвалюють новопризначені чиновники. Вони пов'язують боротьбу за контроль над регіональними керівниками із черговими президентськими виборами. Глави адміністрацій традиційно мають значний ресурс, щоб вплинути як на перебіг кампанії, так і на результат виборів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG