Спеціальні потреби

Послаблюється роль долара у світовій фінансовій системі


Сполучені Штати мають усвідомити, що долар не завжди залишатиметься світовою резервною валютою, – вважає президент Світового банку Роберт Зелік. Виступаючи в Університеті Джонса Гопкінса у Вашингтоні, Зелік заявив, що внаслідок економічної кризи, у світовій фінансовій системі відбуваються помітні зміни. На противагу долару буде дедалі більше альтернативних можливостей, серед яких – валютна одиниця 16 націй – євро, або ж китайська юань, яка останнім часом набирає дедалі більшої ваги у міжнародних фінансах.

Президент Світового банку зазначив, що зростаюча присутність китайських компаній на фондовому ринку збільшує вагомість цієї комуністичної країни у світовій економіці. Китай робить вигіднішим для торговельних партнерів здійснювати валютні операції та інвестиції у його національній валюті.

Роберт Зелік також поставив під сумнів роль, яку грають центральні банки держав у процесі подолання кризи. Він зазначив, що у США краще регулювати фінансову систему країни могло б Міністерство фінансів:

«Міністерство фінансів мало б мати більше повноважень, аби різні регулюючі органи краще працювали разом. Мінфін є виконавчим органом, відтак Конгрес і громадськість можуть безпосередньо наглядати, як воно використовує будь-які додаткові повноваження».

Зелік схвально висловився щодо резолюції, яка була прийнята під час саміту у Піттсбургу, про те, що відтепер саміти Великої двадцятки будуть головним місцем світових економічних нарад. Однак він заявив, що 20 провідних економік світу повинні взяти до уваги інтереси 160-ти країн, які потребують допомоги.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG