Спеціальні потреби

США залишаються відданими гарантуванню безпеки України

Сполучені Штати можуть призначити нового посла в Україні вже найближчими тижнями. Про це сьогодні у Києві заявив заступник міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Александер Вершбоу. Він відмовився назвати ім'я кандидата, пославшись на те, що триває процедура його узгодження. В Україні американського урядовця також часто запитували про гарантії безпеки.

Цю проблему нещодавно підняли українські інтелектуали та громадські діячі. Назвавши існуючу систему гарантій недієвою, вони звернулися до США, Великобританії, Франції та Китаю із закликом скликати міжнародну конференцію для обговорення реальних гарантій безпеки України. Нинішні домовленості, які уклали, коли Київ відмовився від ядерної зброї, на думку експертів не діють. Мовляв, останні заяви лідерів РФ сприймаються як «обгрунтування можливого силового втручання у внутрішні справи України»

У Києві американський урядовцець підвердив – Сполучні Штати виконуватимуть усі свої зобов’язання щодо наданих гарантій безпеки України. Проте Вершбоу не бачать потреби переглядати вже існуючі:

«Ми не бачимо необхідності укладати якісь нові документи. Адже гарантії також зафіксовані у багатьох інших угодах і домовленостях. Немає дефіциту гарантій. Важлива складова зовнішньої політики США – дотримуватися цих домовленостей. І ми сподіваємося Росія так само їх виконуватиме».

Колишній міністр закордонних справ України Борис Тарасюк переконаний, що Росія дійсно неодноразово порушувала свої зобов’язання бути гарантом української беспеки. Нагадує і Тузлу, і газову війну. Політик скептично оцінює шанси укладення нових домовленостей, які б посилювали гарантії, однак вважає, що Україна, Сполучені Штати і Британія могли б активніше співпрацювати в рамках існуючого формату:

«Мова не йде про те, щоб США і Великобританія змушували Росію. Мова йде про необхідність проведення консультацій, яка й закладена в Меморандумі».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG