Спеціальні потреби

У Швейцарії арештовано режисера Поланскі

Арешт у Швейцарії цих вихідних режисера Романа Поланскі переріс у дипломатичну площину. Проти його екстрадиції у США виступили уряди Франції, де він проживав останніми роками, та Польщі, звідки він родом.

Романа Поланскі арештували у той самий день, коли він мав отримати почесну нагороду Цюріхського кінофестивалю за професійні досягнення. В аеропорту на нього вже чекали швейцарські правоохоронці, яких інформували про його прибуття американські колеги. Втім, чому арешт стався саме зараз, залишається невідомим. Визнавши себе винним за всіма статтями звинувачення та відсидівши 42 дні у в’язниці після виходу на волю під заставу – Поланскі втік зі Сполучених Штатів. Це було понад 30 років тому. У 1994-му у Парижі він дав інтерв’ю американському телеканалу:

«Тоді мені важко було погодитись, що я зробив щось незаконне. Я не вважав, що хтось постраждав. Це було тоді. Потім я зрозумів, що стояв занадто близько біля лісу, щоб побачити дерева».

Весь цей час він уникав країн, які мають зі США угоди про екстрадицію. Втім, його часті візити до Швейцарії, де він має власний літній будинок, не були таємницею. Жертва його злочину – Саманта Ґаймер, якій вже за сорок, давно забрала свої звинувачення проти Поланскі:

«Ви знаєте, для нього це було так же погано, як і для мене. Я певна, якщо б він міг змінити минуле – він би ніколи не зробив цього».

Тим часом визнаного кінорежисера підтримує як кіноіндустрія, так і французький уряд, що ще більше ускладнює цю гучну справу. Адвокати кінорежисера готуються до боротьби, щоб не допустити його екстрадиції у США. Один із захисників в інтерв’ю французькому радіо сказав, що про видачу його клієнта ще зарано навіть говорити, адже американські правоохоронці досі не видали офіційного запиту на його перевезення. На це американська влада має 60 днів.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG