Спеціальні потреби

РБ ООН і Велика двадцятка сказали своє слово Ірану

Міжнародна спільнота одностайна у тому, що Іран мусить відмовитись від розробки ядерних програм військового характеру, інакше на цю країну чекатимуть нові санкції. Під час засідання Ради Безпеки ООН а пізніше на саміті великої двадцятки – лідери світу рішуче засудили дії Ірану.

В 2002 році світ дізнався про перший іранський секретний завод збагачення урану. Зараз розкрилася правда про другий. Барак Обама каже, що це дуже небезпечний знак.

«Уряд Ірану тепер мусить довести діями, що має мирні наміри, або буде відповідати відповідно до міжнародних стандартів та міжнародного права.

Роками американська, британська і французька розвідки збирали інформацію про підземний об‘єкт, який, як вважається, було збудовано біля офіційної лабораторії з вивчення ядерних процесів. На думку фахівців – таємний завод призначений не для мирних цілей. З таким висновком погоджується також американський президент.

«Іран має право посідати мирний атом, який вирішує його енергетичні потреби. Але розмір і конфігурація цього об‘єкту немає нічого спільного з мирною програмою».

Посадовці США говорять, що Іран зізнався минулого тижня про існування таємного ядерного заводу, тому що ця інформація була розсекречена розвідкою. Агентство ООН з атомної енергії розпочало розслідування, втім британський прем‘єр Ґордон Браун переконаний, що Іран мусить бути покараний.

«Міжнародна спільнота зіткнулася з цілою низкою порушень з боку Ірану. Час підвести під цією справою риску».

Президент Франції Ніколя Саркозі попереджає, що Іран майже вичерпав кредит довіри.

«Якщо до грудня лідери Ірану не проведуть глибоких змін, їх чекають серйозні санкці».

Іранська тема була однією з провідних під час саміту Великої двадцятки у Піттсбурґу. Перед тим цю проблему розглянули на Раді Безпеки ООН. На ній одноголосно було прийнято резолюцію про нерозповсюдження ядерної зброї у світі. Крім того Обама окремо обговорив іранську проблему під час двосторонніх зустрічей з лідерами Китаю та Росії.

Переговори міжнародної спільноти з представниками Ірану щодо майбутнього його ядерної програми заплановані на цей тиждень у Женеві.


Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG