Спеціальні потреби

Україні допоможуть боротися з несумлінною рекламою


Українська влада має намір ретельніше відслідковувати несумлінну рекламу і карати за її застосування. Про такі плани повідомив керівник Антимонопольного Комітету України Олександр Мельниченко після зустрічі з експертами Федеральної Торговельної Комісії США, які прибули до Києва щоб поділитися власним досвідом регулювання рекламного ринку.

Члени Комісії Томас Дадоу та Лора Саліван взяли участь у низці робочих семінарів для фахівців АМК, де розглядалися особливості проведення розслідувань та збору доказів у справах пов'язаних із несумлінним рекламуванням. У Федеральної Торговельної Комісії Сполучених Шатів великий досвід виявлення таких порушень.

Минулого року відомство розглянуло близько 200 справ щодо несумлінної реклами. З початком економічної кризи найбільш ретельно в США стали відслідковувати шахрайство під час рекламування фінансових продуктів та послуг. «У нас була можливість розглянути із співробітниками Антимонопольного комітету ті випадки, якими ми займалися. Ми детально показали як розпочинаємо і проводимо розгляд справи, що стосується використання несумлінної реклами», - розповів адвокат Комісії Томас Дадоу.

В Антимонопольному комітеті вважають, що понад столітній досвід американських колег може бути корисним і в Україні. Керівництво АМКУ звернулося до Федеральної Торговельної Комісії США з пропозицією поглибити співробітництво у боротьбі із застосуванням підприємцями несумлінної реклами у своїй діяльності. Олександр Мельниченко запропонував Комісії організувати постійний обмін експертами, регулярно проводити наради, засідання і консультації щодо практики застосування норм законодавства та його вдосконалення.

«Я буду особисто звертатися до Голови Федеральної Торговельної Комісії США з листом-подякою за співпрацю та з метою посилення нашої взаємодії за стратегічними напрямами, до яких, безумовно, відноситься і протидія оманливій рекламі у підприємницькій діяльності», – наголосив Олександр Мельниченко.

В АМКУ констатують, що нині українські підприємці найчастіше вдаються до несумлінних прийомів в рекламі лікарських засобів, продуктів харчування, банківських та фінансових послуг. Керівництво відомства обіцяє карати порушників жорсткіше. За 9 місяців на них наклали близько 2 мільйонів гривень штрафних санкцій і до кінця року обіцяють десятки нових справ. Експерти відзначають, що у виявленні випадків порушень важливу роль відіграє активність самих споживачів і закликають урядовців спрямувати зусилля на підвищення їх обізнаності про свої права.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG