Спеціальні потреби

Верховна Рада в черговий раз розійшлася ні з чим


Ще з ранку українські депутати обіцяли працювати у парламенті попри те, що його робота заблокована останні майже півроку. Головна причина – вимога фракції Регіонів ухвалити законопроект щодо збільшення мінімальних соціальних стандартів.

Представниця фракції Ганна Герман заявила: «Ми не будемо продовжувати блокування, бо всі люди вже розуміють, що ми не можемо цю владу змусити виконати нашу вимогу, ми просто можемо працювати разом з народом, а процес бюджетний треба розпочинати».

Однак потім парламентарі ухвалили рішення, що голосування за це питання відбуватиметься не картками, а особисто, шляхом піднімання рук. Спікер Володимир Литвин називає таке рішення правильним: «Треба раз і назавжди поставити крапку у цьому питанні - якщо всі виступають за підвищення соціальних стандартів, то я вважаю правильним, коли кожний депутат, як того вимагає стаття 84-та Конституції, публічно висловить свою точку зору з цього приводу».

Однак це викликало різку негативну реакцію регіоналів. На думку лідера ПР Віктора Януковича, прийняте рішення про голосування за п`ять соціальних законопроектів шляхом підняття рук – ні що інше як «профанація». Він стверджує, що керівництво парламенту спеціально відправило у відрядження тих депутатів від коаліції, які були готові підтримати підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати і пенсії.

Після цього регіонали знову заблокували трибуну і президію парламенту.

Скасувати постанову про такий спосіб голосування не вдалося, як того вимагав Янукович. Відтак, спікер закрив сесійне засідання, фактично його не розпочавши.

Литвин нагадав, що депутатам були запропоновані декілька компромісних варіантів розгляду питання, проте жоден з них не отримав підтримки, хоча до початку вечірнього пленарного засідання «ніяких заперечень не було». «Висновок однозначний: прийняття рішення про підвищення соціальних стандартів не потрібно, а потрібно шукати приводи для війни, щоб нагнітати протистояння в країні», - сказав він.

Натомість блокування парламенту не дає можливості як розпочати бюджетний процес, так і ухвалити кадрові рішення. Як відомо, уряд сьогодні працює без частини міністрів, які мають бути затверджені парламентом.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG