Спеціальні потреби

Мешканці Енґелвуда не хочуть Кадафі у своєму містечку

У Нью-Йорку розпочалась 64 сесія Генеральної Асамблеї ООН. Згодом в її роботі візьмуть участь світові лідери. До Нью-Йорка завітає і керівник Лівії Муамар Кадафі. Його візиту передував скандал, який підняли мешканці містечка у штаті Нью-Джерзі, що розташоване через річку від Мангетена, серцевини Нью-Йорка. Їх обурили плани Кадафі зробити їх місто місцем своєї резиденції на час перебування у США. Під їх тиском, уряд Лівії змінив плани перебування свого керівника.

Обурення місцевих мешканців поділяє і мер Енґелвуда Майкл Вайлдс:

«Я не хочу, щоб він був на американській землі, і ночував у моєму місті».

Майкл Вайлдс очолює місто в якому лівійський уряд свого часу придбав будинок. Планувалося, що саме тут Кадафі поставить свій намет, де прийматиме гостей під час сесії Асамблеї ООН. Підготовка до цієї події почалась кілька місяців тому.

Це обурило місцевих мешканців і місто подало скаргу до суду, заявляючи, що ремонтні роботи порушують правила будівництва.

Суддя наказав припинити зовнішній ремонт будинку. Державний департамент заявив, що Кадафі не буде зупинятися в Енґелвуді, але додав, що не обмежуватиме його пересування у США.

Однак чимало мешканців побоюються, що Кадафі з’явиться в їхньому містечку без попереднього оголошення.

Обурення Енґелвуда викликав прийом, який Кадафі влаштував звільненому з шотландської в’язниці смертельно хворому аль-Меґрагі, засудженому за підрив літака компанії Пен-Америкен у 1988 році над містечком Локербі. 38 пасажирів, які загинули під час теракту, походили зі штату Нью-Джерзі.

Рабин Шмулі Ботіч, мешканець Енґелвуда, не скриває свого незадоволення:

«Це видовище викликало нудоту. Бачити як він вітає чоловіка, який знищив 280 невинних людей у грудні 1988 року. Те, що Кадафі привітав його як героя показує, які в нього правдиві переконання».

Рабин Ботіч, який живе по сусідству, судить лівійський уряд, Кадафі особисто та компанію, яка робить ремонт. Він каже, що працівники пошкодили його майно і знищили дерева на його території. Уряд Лівії наполягає, що американські закони не були порушені.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG