Спеціальні потреби

Україна на сторінках провідних американських газет

В останні два дні дві провідні газети США Нью-Йорк Таймс та Вашингтон Пост надрукували розлогі статті, присвячені Україні. Якщо Нью-Йорк Таймс зосередилася на мовному питанні, то Вашингтон Пост розповіла американському читачу про останні суперечки між Росією та Україною і намагання Москви усіма можливими методами втримати Київ у орбіті своїх інтересів.

Хоча офіційно виборча кампанія в Україні ще не розпочалась, кандидати у президенти реально уже намагаються різними способами заангажувати виборців на свою сторону. Одним з головних питань цієї кампанії, як зрештою і декількох минулих, є вплив Росії на хід президентської кампанії в України. В останні два дні дві провідні газети США - Нью-Йорк Таймс та Вашингтон Пост - надрукували розлогі статті про російські впливи в Україні. Якщо Нью-Йорк Таймс зосередилася на мовному питанні, то Вашингтон Пост у статті під назвою «Кремль посилює тиск в час, коли українці готуються до голосування» ретельно розповіла американському читачу про останні суперечки між Росією та Україною і намагання Москви усіма можливими методами втримати Київ у орбіті своїх інтересів.

«Замість того, щоб не втручатись у вибори, Росія подвоїла свої зусилля, щоб змалювати Україну як агресивного сусіда, накопичуючи політичні нарікання та доводячи відносини між двома країнами до найгіршого рівня від часу розвалу Радянського Союзу» - пише Вашингтон Пост. Автор статті розповідає, що все частіше у експертів виникає запитання, «чи не будують російські лідери фундамент для більш серйозної конфронтації з Україною».

Вісімнадцять років після розпаду Радянського Союзу багато росіян досі не можуть погодитись з незалежністю України. Опитування громадської думки вказують, що росіяни ставляться навіть більш негативно до України, ніж до США - пише Вашингтон Пост. Тому - каже автор статті Філіп Пен - забезпечення дружнього уряду в Україні є стратегічним пріоритетом для Росії. І не лише через те, що Україною проходять головні шляхи для транзиту російського газу, але ще через емоційний зв`язок, оскільки Україна та Росія мають спільну історію ще з часів середньовіччя з центром у Києві. І, як кажуть експерти, російська імперія не може існувати без України.

Підсумовуючи статтю, Вашингтон Пост нагадує, що сучасні українські лідери багато у чому самі винні, оскільки не спромоглися зменшити залежність від Росії. У цьому контексті Вашингтон Пост цитує редактора газети «Дзеркало тижня» Юлію Мостову. За її словами, неспроможність Віктора Ющенка здійснити справжні демократичні реформи після Помаранчевої революції залишила Україну уразливою перед Росією. «Ситуація в Україні сьогодні дуже небезпечна» - каже вона. «Ми маємо двох лідируючих кандидатів, і Росія має засоби впливу на обох з них».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG