Спеціальні потреби

У штаті Айдаго знову дозволено полювання на вовків

Північна частина штату Айдаго, покрита горами Рокі Маунтенс, має одні з найпривабливіших пейзажів у Сполучених Штатах. Але зараз навколо них точиться запекла суперечка. Уперше за десятиліття офіційно дозволено полювання на вовків. І всього чотири місяці тому ці вовки були у списку тварин, яким загрожує вимирання. Що змінилося? Чому ж їх тепер можна вбивати?

Сонце сходить над штатом Айдаго, як і раніше. Але життя хижаків стало іншим. Вовки знову потрапили під приціл мисливських рушниць. Серед мисливців - Марк Діксон. Його родина живе на м’ясі оленя та лося. У цьому, каже він, вони конкурують з вовками:

«Вони забирають наше джерело харчування. Вони знищують цілі стада. Знайти дичину сьогодні стало набагато важче, ніж це було десять років тому».

Власник ранчо Стів Аллей також має проблему з вовками. Деякі з його отари опинилися серед трьох тисяч тридцяти трьох овець, яких з’їли вовки минулого року. І це стало рекордом для штату Айдаго. Він каже, що кожний напад вовка коштує власнику ранчо від чотирьохсот до тисячі доларів.

Влада дозволила вбити чверть з тисячі вовків. Захисники природи обурюються.

Це піддає ризику всю популяцію вовків, каже природозахисниця Сюзанн Стоун. Вона хоче, аби вовків повернули у список тварин, яким загрожує вимирання. Владі штату вона вже не довіряє:

«Ми вклали величезні зусилля, аби відновити популяцію вовків в цьому регіоні. І мусить бути занепокоєння, що з ними станеться, коли обмеження на федеральному рівні будуть зняті».

Понад тисяча мисливців придбали дозвіл на полювання на вовків. Поки що було вбито всього три вовки. Більшість мисливців повертається додому з порожніми руками.


Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG