Спеціальні потреби

На трудовому ринку США спостерігаються нові тенденції

Працівники у США дедалі пізніше йдуть на пенсію, молоде покоління розпочинає професійну кар`єру пізніше, а кількість працюючих жінок збільшується. На таку тенденцію вказують дані найостанніших досліджень.

Після шістдесяти трьох років роботи Марті Петерс попрощався з колегами і пішов на пенсію. Утім він не виняток, а складова частина тенденції.

Найновіше дослідження свідчить, що склад трудових ресурсів Америки змінюється: старші працівники працюють довше, а молодше покоління відстрочує початок трудової кар’єри.

Дослідник Пол Тейлор вважає, що ці тенденції пришвидшились через поточну рецесію, і що вони її переживуть.

За урядовими підрахунками, 93% приросту робочої сили у США від 2006 по 2016 рік очікується у віковій групі від 55 років і вище, а більшість з них мотивуватимуться зовсім не заробітками. Пол Тейлор каже, що працівники цієї категорії попросту прагнуть лишатись активними, бути корисними і хочуть бути серед людей.

Дослідження також свідчать, що представники молодшого покоління переживають рецесію і залишаються у Вузах, або повертаються туди. Саме ця група становить найнижчий від 1948 року відсоток робочої сили США. Пол Тейлор пояснює це тим, що
для успішної кар’єри необхідно мати вищу освіту.

Ще одна тенденція - збільшення кількості працюючих жінок. Найновіші урядові дані свідчать про те, що кількісно жінки скоро перевищать чоловіків, які працюють.

«Це пов’язано з рецесією, - каже Пол Тейлор. - За останні рік-півтора найбільш уражені кризою сектори були ті, де переважно домінують чоловіки. Більше мільйона робочих місць втрачено в будівництві,а більше двох мільйонів - у виробництві».

Не дивлячись на це, жінки в середньому далі заробляють на 20% менше, ніж їх колеги-чоловіки.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG