Спеціальні потреби

Пабам-пивницям у Великобританії загрожує вимирання

У Великобританії старі, улюблені місця - паби - стають жертвами економічного спаду. Всього за останній рік майже дві тисячі чотириста пабів закрили свої двері, із втратою двадцяти чотирьох тисяч робочих місць. Критики кажуть, що ця тенденція триватиме, якщо уряд не перестане підвищувати податки на пиво.

Вже сотні років паби-пивниці є центром суспільного життя у Великобританії. У паб можна зайти випити кухоль-два пива і поспілкуватися, як з друзями так і з незнайомими. Одначе, британським пабам загрожує вимирання. Економічний спад, заборона на куріння в закритих приміщеннях і високі податки на пиво, випите в пабах, – головні причини цього.

Бриджет Волш вже сорок два роки у цьому бізнесі. Культура пабів міняється, каже власниця пивниці:

«Люди не ходять по пабах, так як вони це робили кілька років тому. Сьогодні, як правило, вони йдуть в ресторан або купують дешеві алкогольні напої у магазині, і п’ють вдома. Бо, вдома в наш час є різні розважальні засоби».

Донедавна у пабах можна було палити. Сьогодні курці мусять йти на вулицю, аби закурити. Це також шкодить бізнесу, каже Бриджет Волш:

«Якщо не можна запалити цигарку з кухлем пива то чому ж просто не пити вдома?».

На цьогорічному Британському фестивалі пива подають сотні різних сортів пива та гірку настоянку. Відвідувачів – тисячі. Так що важко повірити, що пабам щось загрожує. Однак, за останніх 18-и місяців податок на пиво, подане у пабах, зріс на 20%, що ускладнює ситуацію.

Представник «Британської Асоціації пива і пабів» Ніл Вільямс пояснює:

«Заборона на паління співпала з багатьма іншими дуже негативними обставинами – зростом витрат, різким погіршенням економічного стану, величезним підвищенням податків. Це для нас немов буря».

Однак, підприємець Стюарт Мілс бачить у проблемах можливість для розвитку бізнесу. Він організував сервіс, який дозволяє клієнтам одержувати свою пошту у місцевому пабі:

«Ми намагаємось робити дві речі – переконувати людей частіше відвідувати паби, та допомогти пабам укріплювати свою позицію серцевини місцевої громади.»

Одначе, смаки міняються. Останнім часом зростає популярність винних барів, а це шкодить пабам-пивницям.

Проте, власники пабів надіються, що любов британців до пива гарантуватиме їх існування, якщо не процвітання.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG