Спеціальні потреби

Наступний прем’єр Японії Юкіо Хатояма – хто він?

Президент США Барак Обама висловив сподівання, що тісні, партнерські відносини його країни з Японією не ослабнуть після приходу там до влади опозиції. У неділю японці обирали нижню палату парламенту країни, яка формує уряд держави. За результатами голосування, з суттєвою перевагою перемогла опозиційна Демократична партія. Її лідер, Юкіо Хатояма, очевидно і стане прем‘єр-міністром.

Хатояма – непересічна особистість в Японії – нащадок відомої політичної династії, який здобув докторський ступінь у США і при цьому не вірить в американську економічну модель і закликає менше покладатися на Вашингтон.

Майбутньому прем‘єру Японії зараз 62 роки. Його політична сила - Демократична партія Японії, яку він співзаснував в 1998 році, спромоглася на неможливе. Перемогла іншу політичну силу, яка 54 роки майже безперервно утримувала владу в країні.

Для Хатоями ця перемога не лише політична, а й особиста. Адже він переміг партію, яку заснував і очолював його дід, одним з лідерів якої був його батько і міністром якої зараз є його рідний брат.

В цій країні важко відшукати людину, в жилах якої текло стільки блакитної політичної крові, як в Юкіо Хатоями. Втім він сам до останнього намагався не займатися політикою.

Хатояма отримав ступінь доктора в престижному американському університеті – Стенфорді. Перші кроки в політиці він зробив, за сімейною традицією, в заснованій його дідом партії, але дуже швидко розчарувався в її принципах і пішов в опозицію.

На недільних виборах він переміг з соціальними гаслами, пообіцявши, що піклуватиметься в першу чергу про долі звичайних людей і відбере владу від бюрократів, які служать великим бізнесам. У міжнародних відносинах він переконаний, що США втрачають монопольний владний статус, а світ стає багатополярним, де азійські країни є окремим сильним гравцем.

При владі Юкіо Хатояму чекатиме нелегке завдання – подолати рекордне за останні десятиліття безробіття, вивести економіку з глибокої стагнації, покрити рекордний зовнішній борг і зробити все це з найбільш старіючим населенням на планеті, п‘ятій частині якого вже зараз за 65 років.
Інше за темою

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG