Спеціальні потреби

Відкривши сесію, ВР не пропрацювала навіть день


Нова сесія і старі проблеми: Верховна Рада України, попри намір працювати весь цей тиждень у сесійному режимі, не змогла повноцінно пропрацювати й одного дня. Після відкриття сесії депутати відхилили законопроект Партії регіонів про підвищення соцстандартів. За відповідний документ проголосувало лише 200 депутатів.

В документі йшлося про ухвалення змін до держбюджету щодо підняття прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати і пенсії. Однак, проурядові фракції кажуть про те, що в умовах економічної кризи таке зростання неможливе, оскільки нині важко забезпечити той рівень доходів бюджету, який запланований зараз.

Однак, регіонали вирішили заблокувати трибуну парламенту після цього голосування. Як повідомив член фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, причиною блокування стало те, що деякі фракції порушили обіцянку проголосувати за підвищення соцстандартів.

«Наші колеги, як ми і очікували, не виконали домовленостей, які ми обговорювали вчора. Ми були дуже здивовані тим, як голосувала фракція Литвина, тим паче, що сам Володимир Михайлович, виступаючи на відкритті сесії, розповідав, як вони захищатимуть людей, і тепер вони не проголосували за найелементарніше - підвищення зарплат і пенсій», - сказав він.

Єфремов не приховує, що його політична сила в такий спосіб демонструє свою соціальну орієнтованість: «Якщо ми ставимо якесь питання, ми щонайменше показуємо людям, суспільству, хто як до цього питання ставиться».

Натомість депутати все частіше говорять про можливість розпуску Ради, яка вже багато місяців фактично є недієздатною.

Регіонали збираються і надалі вимагати збільшення мінімальних зарплат і пенсій. «Сьогодні ввечері буде внесений уже скоригований законопроект, і на наступному засіданні ми будемо наполягати, щоб він розглядався в першу чергу», - сказав Олександр Єфремов. Зокрема, у новому законопроекті, за його словами, передбачатиметься встановлення мінімальної пенсії на рівні 1200 грн., а мінімальної зарплати - 1500 грн. «Це той мінімум, який уряд має віддати громадянам», - додав він.

Відповідаючи на запитання, чи буде фракція Партії регіонів і надалі блокувати роботу парламенту, Єфремов сказав: «У нас достатньо сил, щоб витримати роботу на довгу дистанцію. Якщо парламент не може ухвалити головне рішення по підвищенню соціальних стандартів, то робота по інших питаннях не має сенсу».

Закриваючи сесійне засідання, спікер Литвин сказав, що парламент займається самознищенням: «Ми розвалимо все, що можна розвалити, а тоді прийдуть нові люди. Думаю, вони будуть відповідальніші».

«При такому підході, як у нас відбувається, Верховна Рада не буде введена у нормальне річище. І всі заяви, що хтось (новий президент) прийде і поставить в нормальне річище, повірте, нічого не вийде», - заявив спікер.

Литвин також наполягає на тому, щоб провести спеціальне засідання парламенту за участю прем`єра й президента і заслухати питання про стан економіки.

Наступного разу депутати зберуться лише за тиждень, 8 вересня.

XS
SM
MD
LG