Спеціальні потреби

У Польщі відзначили 70-ту річницю початку Другої світової


Представники країн Європи і Сполучених Штатів, разом з десятками тисяч людей зібралися в північній Польщі у вівторок для відзначення початку 70 років тому Другої світової війни.

До відкриття церемоній, лідери Польщі зустрілися перед світанком на півострові Вестерплатте у Ґданську точно в тій хвилині, коли першого вересня 1939 року німецький лінкор Шлесвіґ-Гольштайн обстріляв невелику польську військову базу, розв`язавши цим війну.

Польські політичні та духовні лідери згадували пожертви своїх співвітчизників у боротьбі із переважаючими силами гітлерівської Німеччини.

Згодом у Ґданську відбулися церемонії за участю, серед інших, канцлера Німеччини Анґели Меркель і прем’єр-міністра Росії Володимира Путіна. Вони віддали шану десяткам мільйонів людей, які загинули під час Другої світової війни.

У розмові з кореспондентами Путін заявив, що поляки і росіяни воюювали проти спільного ворога. Він визнав, що обидві країни мали, як це він сказав, «проблеми в історії», і зазначив, що їх необхідно уважно обговорити.

У листі, опублікованому в «Ґазеті Виборчій», російський прем’єр-міністр засудив пакт Ріббентропа-Молотова між Росією і Німеччиною, назвавши його аморальним.

Внаслідок пакту таємно поділено балтійські країни і частини східної Європи, включно з Польщею, між Радянськими Союзом і нацистською Німеччиною. На погляд істориків, цей пакт спонукав Німеччину вторгнутись у Польщу першого вересня 1939 року, що й стало початком війни.

Відео - найголовніше

Історія США: Політичні гасла. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG