Спеціальні потреби

На виборах у Японії нищівної поразки зазнали ліберал-демократи


В результаті поразки на парламентських виборах у неділю прем`єр-міністр Японії Таро Асо вже заявив, що подає у відставку з посади лідера Ліберал-демократичної партії, яка правила країною понад півстоліття.

Виступаючи на прес-конференції у понеділок, японський лідер вибачився перед виборцями і взяв на себе відповідальність за поразку, внаслідок якої Демократична партія Японії здобула рішучу перемогу над ліберал-демократами.

Лідер Демократичної партії Юкіо Хатояма, який ймовірно стане наступним прем’єр-міністром Японії, вже розпочав переговори щодо сформування нового уряду.

Демократична партія здобула 308 з 480 місць у Палаті представників – впливовішій із двох палат у законодавчому органі Японії. Ліберально-демократична партія здобула 119 місць. Партія Хатоями вже має більшість у верхній Палаті радників.

Перемога надала Демократичній партії абсолютну більшість і поклала край політичному застою, який паралізував роботу парламенту під час найсерйознішої в Японії рецесії з часів Другої світової війни.

XS
SM
MD
LG