Спеціальні потреби

Ющенко за всенародне обговорення змін до Конституції


Президент України Віктор Ющенко виніс на загальнонародне обговорення власний проект змін до Конституції. Про це глава держави заявив у Києві під час святкування річниці Незалежності країни, повідомивши, що вже підписав відповідний указ. Пан Ющенко нагадав основні ідеї документу, ухвалення якого має відновити баланс повноважень між різними гілками влади.

Президентський проект зокрема передбачає скасування депутатської недоторканості, запровадження відкритих партійних виборчих списків, скорочення кількості депутатів. Винести на обговорення громадян проект змін до конституції президента змусила Верховна Рада, яка відмовилася його розглядати. В парламенті про запропонований Віктором Ющенком варіант конституції скептично відгукнулися як представники опозиції, так і коаліції, зокрема із Блоку Юлії Тимошенко. Це зводить до мінімуму шанси на ухвалення документу, для чого необхідно щонайменше 300 депутатських голосів.

Конституційні зміни – частина стратегічного плану розвитку країни, який Віктор Ющенко запропонував у виступі під час відзначення річниці Незалежності. До нього також входять продовження курсу національного відродження та заходи із покращення економічної ситуації. План оздоровлення економіки включає фінансову стабілізацію, сприяння інвестиціям, запровадження ринку землі та реформу пенсійного і соціального забезпечення країни.

Віктор Ющенко також гарантував чесність проведення чергових президентських виборів, що заплановані на січень наступного року. Останні соціологічні дослідження майже не залишають нинішньому главі держави бути переобраним. Опоненти президента говорять, що це ставить під сумнів реалізацію запропонованих паном Ющенком наприкінці п'ятирічного терміну повноважень ініціатив і вказують на передвиборчий характер його риторики.

XS
SM
MD
LG