Спеціальні потреби

У день виборів в Афганістані загинуло щонайменше 26 осіб


В Афганістані завершились другі демократичні вибори президента. Офіційні особи називають їх успішними. У день виборів, у результаті терористичних актів загинуло щонайменше 26 осіб. Атаки відбулись у Кабулі, Кандагарі та ще кількох великих містах країни. Однак, представники НАТО кажуть, що загалом, не зважаючи на жертви, з точки зору безпеки вибори були проведені успішно. Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун привітав афганців з тим, що вони продемонстрували волю до стабільності та подальшого мирного розвитку.

Для 17-ти мільйонів зареєстрованих виборців голосування стало вибором між їх громадянським правом та небезпекою загибелі чи правом стояти осторонь і залишитися у день виборів вдома.

Явка виборців на деякі виборчих дільницях у Кабулі була низькою. А у районах, які контролюють таліби, дільниці взагалі не відкрилися. Працівники бояться за своє життя, не дивлячись на вжиті суворі заходи безпеки, до яких залучені сотні тисяч афганських солдатів і поліцейських, як також десятки тисяч міжнародних сил. В країні перебувають і тисячі міжнародних спостерігачів.

Колишній американський конгресмен Джим Муді, який приїхав на вибори від організації «Міжнародна демократія», зазначив, що голосування відбулося спокійно і організовано:

«Жодні вибори не є бездоганними, включно зі США. У нас були свої проблеми. Беручи до уваги, що країна перебуває у стані війни і постійних внутрішніх конфліктів, ми повинні лише вітати афганський народ і афганську владу».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG