Спеціальні потреби

Президент Єгипту відвідав США вперше за п’ять років

Вперше більше ніж за п’ять років президент Єгипту Госні Мубарак прибув з візитом до Вашингтона, під час якого зустрівся з президентом країни Бараком Обамою. Після зустрічі обидві сторони висловили оптимізм щодо можливості розв’язання близькосхідного конфлікту.

Одна з позитивних ознак миротворчого процесу – відмова влади Ізраїлю видавати дозволи на будівництво нових поселень на Західному березі річки Йордан. Президент Обама заявив, що для подальшого прогресу необхідно, аби на поступки пішли усі сторони. Для цього необхідно, аби керівництво виявляло сміливість, і не лише уряд палестинських територій чи Ізраїлю, але і арабських країн.

У свою чергу президент Мубарак запевнив, що арабські країни готові допомогти, але ізраїльтяни та палестинці мають спочатку відновити переговори.

Хоча Обама схвалив зусилля Єгипту у розв’язанні близькосхідного конфлікту, обидві сторони визнали, що між ними залишається чимало протиріч. Зокрема, критики звинувачують Мубарака у тому, що він вдається до репресій проти політичних опонентів. Єгипетські борці за права людини вимагають, аби уряд скасував надзвичайний стан перед парламентськими та президентськими виборами 2011-го року. Мубарак розповів, що питання реформ у його країні виникало під час переговорів з президентом США:

«Ми обговорили питання реформ у Єгипті. І я чесно та по-дружньому заявив Бараку Обамі, що ми розпочинаємо нашу передвиборчу кампанію на обіцянках, які включають реформи, і ми маємо ще два роки, аби запровадити деякі з них».

Поява Госні Мубарака перед телекамерами заперечила чутки про те, що він серйозно хворий та готує сина у свої наступники.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG